جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

حادثه تروریستی تهران موجب تنفر بیشتر مردم از تروریست‌ها شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

حادثه تروریستی تهران موجب تنفر بیشتر مردم از تروریست‌ها شد

حادثه تروریستی تهران موجب تنفر بیشتر مردم از تروریست‌ها شد


امام جمعه موقت سنندج:

حادثه تروریستی تهران موجب تنفر بیشتر مردم از تروریست‌ها شد

ماموستا حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در سنندج به  اهمیت و بزرگی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و اظهار داشت: رمضان ماه شرافت، کرامت و عزت و بزرگی برای امت رسوالله است که کل فرشتگان به آن غبطه می‌خورند.

امام جمعه موقت سنندج گفت: اهل رمضان نزد خداوند دارای جایگاهی هستند که تمام مخلوقات پروردگار طلب مغفرت، رزق و روزی و سعادتمندی برای این امت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این روزها روز دعا و راز و نیاز بیشتر برای کسانی است که گناه بیشتری دارند، خاطرنشان کرد: پیامبر مکرم می‌فرماید آه و ناله گناهکاران به خاطر خوف خدا بهتر از تسبیح کردن اهل تسبیح است پس باید از ظرفیت این ماه برای دعا و تقوی بیشتر استفاده بکنیم.

حسینی به تاریخ شهادت حضرت علی(ع) از دیدگاه اهل سنت و تشیع اشاره کرد و گفت: حضرت علی(ع) صبح جمعه ماه مبارک رمضان سال 40 از دیدگاه اهل سنت ضربت و در 19 رمضان به شهادت می‌رسد و ازدیدگاه اهل تشیع حضرت علی(ع) در روز جمعه 19 ماه رمضان ضربت و در21   رمضان به شهادت می‌رسند.

وی با بیان اینکه در شرح فضیلت و بزرگی حضرت علی(ع) با هیچ زبان و قلمی قابل بیان نیست گفت: عاقبت بخیر واقعی کسی است که محبت حضرت علی(ع) را در زمان حیات و بعد از شهادت ایشان در دل داشته باشد.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: حضرت علی(ع) عزیز پیامبر خدا بوده و کسی که مورد توجه پیامبر بوده برای تمام مسلمانان جهان از شیعه و سنی عزیز و از جایگاه بسیار والایی برخوردار است.

وی روز شهادت امام علی(ع) بعد از رحلت پیامبر مکرم اسلام را یکی از تلخ‌ترین روزها برای اسلام نام برد و گفت: عاشورای امام حسین (ع) نیز از دیگر روزهای تلخ در تاریخ اسلام برای اسلام است.

حسینی در ادامه به پرداخت زکات نیز گریزی کوتاهی زد و گفت: مردم می‌توانند زکات خود را تحویل کمیته امداد بدهند تا به صورت سازماندهی به دست فقرا و نیازمندانی که زیرپوشش دارند برسانند.

وی همچنین با ابراز تاسف از اقدام تروریستی تهران را محکوم کرد حامیان تروریست به هیچ عنوان نمی‌توانند تاثیری در روحیه قوی ایران بگذارند.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه این اقدام از سوی داعش بوده است گفت: با حادثه تلخی که روز چهارشنبه در تهران افتاد تمام مردم ایران از حامیان تروریست در منطقه و جهان بیش از پیش متنفر شدند.

وی اضافه کرد: این حرکت‌ها کوردلانه‌ است و تروریست و حامیان آن نمی‌توانند با این حرکت‌ها امنیت پایدار و خلل ناپذیر ایران را خدشه‌دار کنند.

حسینی با یادآوری اینکه این حرکت کوردلانه دشمنان تروریست به فرموده مقام معظم رهبری یک بازی بود و هیچ گونه مشکلی نمی توانند برای امنیت ما در کشور ایجاد کند، اضافه کرد: آل سعود و عربستان و ایادی آمریکا باید بدانند که پاسداران انقلاب و نظام در ایران 80 میلیون نفر هستند و با وجود این، حامیان تروریست به هیچ نتیجه نمی‌رسد.

امام جمعه موقت سنندج در پایان خاطرنشان کرد: تمام ملت ایران قدردان سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و سربازان گمنام هستند و این انتظار را از مسوولان داریم که برخورد قاطع و حکیمانه نسبت به حامیان تروریست به ویژه در منطقه داشته باشند.

آدرس کوتاه :