رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

جوانان موتور محرکه رشد و توسعه کشور هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

جوانان موتور محرکه رشد و توسعه کشور هستند

معاون عمران فرماندار بانه گفت:

جوانان موتور محرکه رشد و توسعه کشور هستند

جعفر توان در پنجمن جلسه ساماندهی امور جوانان بانه که در سالن اجتماعات فرمانداری بانه برگزار شد، افزود: اراده و پشتکار جوانان بر همگان آشکار است باید امکانات و ظرفیت بهره گیری از نیروهای جوانان در همه زمینه فراهم شود.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه ما را جوانان تشکیل می دهند و جوانان موتور محرکه برنامه ریزی کشور هستند در نظر گرفتن اوقات فراغت سالم برای این قشر اهمیت ویژه ای دارد.
وی گفت: استفاده صحیح از اوقات فراغت هم بر زندگی فردی و هم بر جامعه تاثیر مثبت می گذارد که برنامه ریزی درست برای گذاران اوقات فراغت بویژه برای جوانان و نوجوانان اهمیت ویژه ای دارد.
توان ادامه داد: بحث اوقات فراغت برای افراد متفاوت است وقتی فردی نتواند که نیازهای روزانه خود را تامین کند نمی تواند برای امورات دیگر زندگی هزینه کند که این مهم نیاز به برنامه ریزی منسجم دارد.
وی گفت: افراد برای رهایی از مشغله های فکری و ذهنی نیاز به گذاراندن ساعتی فارغ از کار روزانه دارند در واقع اوقات فراغت به معنای آسودگی خاطر و کمک به بهداشت روانی است.
وی اضافه کرد: با توجه به امکانات و منابع موجود و همچنین ظرفیت های که در اختیار داریم می تواند نقش به سزایی در کمک به جوانان داشته باشد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بانه نیز گفت: اقدامات لازم در زمینه این کمیته های انجام شده که هر اداره مسئول پیگیری یک کمیته است در هر کمیته با کارشناس مربوطه هماهنگی های لازم انجام شده و اقدامات لازم برای ساماندهی در حوزه جوانان در شهرستان انجام شده است.
رحمان لطفی اقدام افزود: آموزش و پرورش مسئول کمیته اوقات فراغت، آسیبهای اجتماعی اداره بهزیستی، سبک زندگی ازدواج و تحکیم خانواده امور بانوان، مشارکت های اجتماعی توسعه و توانمند سازی سمن ها شورای اسلامی شهر، اشتغال و مسکن اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بر عهده دارند.
وی یکی از مهمترین مشکلات و موانع اجرای برنامه ها را کمبود اعتبارات عنوان کرد، اظهار داشت: با وجود کمبود اعتبارات اقداماتی در بحث ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان انجام شده و همچنین اقداماتی در زمینه مسائل خانواده و مسائل آموزشی انجام شده است.
وی ادامه داد: کارگاه های متنوع در حوزه جوانان برگزار شده تهیه و توزیع بروشورهای در حوزه آسیب های اجتماعی، حجاب، اوقات فراغت، حقوق شهروندی و توزیع فایل الکترونیکی با موضوع ازدواج وطلاق انجام شده است.
وی اظهار کرد: برای ایجاد تهیه بانک جامع اطلاعاتی جوانان شهرستان مکاتباتی با ادارات سطح شهرستان انجام شده و هم اکنون بانک جامع اطلاعات فعال است.
رئیس اداره ورزش و جوانان بانه گفت: در راستای بانک جامع اطلاعات که اقدامات لازم در بحث مشارکت های اجتماعی یا سمن ها انجمن شده که اقدامات لازم برای برنامه تخصصی یک سمن صادر شده یک سمن د رحال تمدید اعتبار و سه سمن نیز در مرحله پایانی صدور برنامه تخصصی فعالیت های خود هستند.
وی اظهار کرد: هر کدام از سمن ها در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، هنری و مشارکت های اجتماعی در حوزه جوانان فعالیت می کنند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بانه هم گفت: امسال 9 میلیارد و 600 میلیون ریال در راستای اشتغال جوانان تحت پوشش کمیته امداد بانه به 65 نفر از جوانان پرداخت شده است.
جلال خلیلی اضافه کرد: کلاسهای آموزش فنی و حرفه ای و کلاس های آموزش کاریابی برای جوانانی که تحت پوشش کمیته امداد برگزار شده است.
وی به فعالیت های انجام شده در بحث مدد جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: حدود پنج میلیارد ریال به صورت کمک بلاعوض به 250 نفر از جوانان تحت پوشش در قالب کمک های 20 میلیارد ریالی پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: طی هشت ماه گذشته حدود 800 میلیارد ریال وام قرض الحسنه به جوانانی که تازه ازدواج کردند، پرداخت شده است.
معاون هماهنگ کننده سپاه بانه گفت: در چهار دهستان سوله های صالحین برای جذب جوانان به انجام فعالیت های ورزشی فعال است.
سرهنگ رضا کتابعلی افزود: برنامه های که در سوله صالحین با همکاری اداره ورزش و جوانان اجرا می شود و آموزش و پرورش می تواند کلاس های ورزشی را در این سوله های برگزار کنند.
وی پرداخت وام اشتغال زایی به جوانان بسیجی را از جمله فعالیت های سپاه بانه عنوان کرد، گفت: در راستای اشتغالزایی جوانان بسیجی بیش از سه میلیارد ریال وام به جوانان بسیجی پرداخت شده است.
سرهنگ کتابعلی، کلاسهای آموزشی در بحث دامداری، زنبور داری، پرورش مرغ و بوقلمون را از دیگر فعالیت انجام شده سپاه در بحث امور جوانان است که با همکاری جهاد کشاورزی در روستاهای سطح شهرستان برگزار شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا