جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

جوانان، هدف اصلی دشمنان ایران اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

جوانان، هدف اصلی دشمنان ایران اسلامی

جوانان، هدف اصلی دشمنان ایران اسلامی


امام جمعه سنندج

جوانان، هدف اصلی دشمنان ایران اسلامی

به گزارش واحد خبر سنندج، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه امروز سنندج اظهار کرد: دین اسلام کامل‌ترین ادیان الهی است و ترویج آموزه‌های دینی در جامعه به ویژه در بین نسل جوان موجب ریشه‌کنی آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

به گفته وی، بی‌توجهی به مسائل دینی موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی و مشکلات در جامعه می‌شود که باید با این مسئله مقابله کرد.

امام جمعه سنندج در ادامه ضمن تبریک هفته معلم و هفته کارگر، اظهار کرد: معلمان نقش مهمی در تعلیم و تربیت جامعه دارند.

به گفته خدایی، عزت و عظمت جامعه یک سری چهارچوب‌هایی دارد که معلمان و کارگران به عنوان دو قشر تأثیرگذار نقش تعیین‌کننده‌ای در این حوزه دارند.

وی با بیان اینکه معلمان در تربیت روحی و روانی فرزندان ایران اسلامی نقشی فراتری نسبت به والدین دارند، گفت: نحوه برخود و رفتار معلمان در مدارس در تربیت انسان‌های توانمند که آینده‌ساز جامعه هستند نقش به‌سزایی دارد.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: کارگران نیز نقش اساسی در توسعه کشور داشته و چرخ‌های توسعه کشور با دستان توانمند آنها به چرخش در می‌آید.

خدایی بر رفع مشکلات جامعه کارگری و معلمان در استان از سوی مسئولان تأکید کرد و افزود: هفته کارگر و هفته معلم بستر بسیار خوبی برای تقدیر از تلاش‌های این عزیزان و رفع مشکلات آنان است.

وی در ادامه اعتیاد را ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نام برد و گفت: دشمنان با تمام توان تلاش هستند که با ترغیب جوانان به سمت اعتیاد هویت و ارزش‌های آنان را بگیرند.

به گفته امام جمعه سنندج، تلاش در ریشه‌کنی اعتیاد که هویت فردی و اجتماعی را از انسان‌ها می‌گیرد رسالت سنگینی است که همه ما به اندازه توان و تأثیرگذاری در این زمینه تلاش کنیم.

خدایی در پایان خاطرنشان کرد: مسیولان ذی‌ربط باید با انجام اقدامات فرهنگی، آموزشی و مقابله با تمام توان مانع گرایش جوانان به سمت اعتیاد شوند.

آدرس کوتاه :