جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

جمع آوری 9 میلیارد ریال زکات در کامیاران - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع آوری 9 میلیارد ریال زکات در کامیاران

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان کامیاران گفت:

جمع آوری 9 میلیارد ریال زکات در کامیاران

مرتضی پوریا ، در اولین جلسه شورای زکات شهرستان کامیاران افزود: سال گذشته شورای زکات شهرستان با جمع آوری 9 میلیارد و 100 میلیون ریال یک درصد فراتر از تعهد داده شده عمل کرده بود.
وی اظهار کرد: بیش از یک میلیارد 500 میلیون ریال آن برای تعمیر و احداث مسکن فقرا و پنج میلیارد و 500 میلیون ریال نیز برای کمک به نیازمندان این شهرستان هزینه شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کامیاران اضافه کرد: باقی مانده این مقدار زکات در زمینه های مختلف توانمند سازی مدد جویان این نهاد هزینه شده است.
وی ابراز امیدواری کرد امسال نیز این شورا با کمک های بیشتر اعضای شورا بتواند فراتر از تعهداتش عمل کند.
وی با اشاره به احیای فریضه زکات در جامعه گفت: برای تحقق این مهم ماموستایان آیینی و ائمه جمعه و جماعات می توانند نقش مهمی در فرهنگ سازی و نهادینه کردن آن در بین اقشار مردم داشته باشند.
به گفته او امسال نیز جلسه های شورای زکات به صورت سه ماه یک بار برگزار و عملکرد این شورا از طریق رسانه ها برای مردم شفاف سازی خواهد شد.
پوریا گفت: توزیع کیسه های مخصوص حمل و جمع آوری گندم اختصاصی زکات بین کشاورزان، توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغی، اعزام مبلغ و روحانی به روستاهای منطقه، گفت و گوی چهره به چهره با کشاورزان، برگزاری نشست های شورای زکات، ارسال پیامک های تبلیغی، برگزاری آیین های خاص بیان جایگاه دینی زکات و فعالیت های ترویجی توسط مبلغان آموزش دیده از جمله فعالیت های شورای زکات کامیاران است.
کامیاران در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا