جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

جمع آوری بیش 10 میلیارد تومان زکات در استان کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع آوری بیش 10 میلیارد تومان زکات در استان کردستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت:

جمع آوری بیش 10 میلیارد تومان زکات در استان کردستان

قنبر موسی نژاد گفت: در شورای زکات کشور امسال سهم پیش بینی شده برای جمع آوری زکات در استان ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که تاکنون ۱۰ میلیارد و ۲۲۶ میلیون تومان آن جمع آوری شده است.

وی افزود: ۶۰ درصد زکات جمع آوری شده به رفع مشکلات محرومین و ۴۰درصد آن هم در قالب پروژه های عام المنفعه هزینه می شود.

موسی نژاد گفت: امسال ۴۹ واحد مسکن مددجویی از محل زکات جمع آوری شده برای نیازمندان با اولویت ایتام خریداری و ۱۸ واحد هم  تعمیر و بازسازی شده است

وی افزود : برای خرید این 49 واحد مسکونی و تعمیر و بازسازی این 18 واحد تاکنون ۸۴۰ میلیون تومان بابت خرید و تعمیر مسکن مددجویی در استان هزینه شده است.

موسی نژاد  گفت: پرداخت کمک هزینه درمانی به ۱۲۳ مددجوی نیازمند به مبلغ ۶۴ میلیون تومان، آزاد کردن ۶ زندانی جرائم غیرعمد با مبلغ بالغ بر ۱۳ میلیون تومان و تامین ۱۴ مورد جهیزیه از دیگر اقدامات انجام شده از محل زکات جمع آوری شده و کمک خیران بوده است.

وی کمک بیش از ۳۵ میلیون تومانی به ۲۶۴ دانش آموز نیازمند را از دیگر کارهای انجام شده از محل زکات ذکر کرد وافزود: ۵ میلیارد و۱۷۷ میلیون تومان هم به صورت موردی به ۱۷ هزار و ۴۵۰ نفر با نظر خود زکات دهندگان در استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه از میزان زکات جمع آوری شده هم برای پروژه های عام المنفعه هزینه می شود، بیان کرد: امسال از این محل اعتباراتی به ۶۸ طرح که اکثر آنها مساجد هستند، پرداخت شده است.

موسی نژاد افزود: به منظور فرهنگ سازی زکات ۱۱۸ نفر از علما و ورحانیون منطقه در سطح روستاها به عنوان مبلغ دو تاچهار ماه حضور داشتند و در این خصوص تبلیغ کردند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان