جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

جشنواره گل و گیاه در پارک آی تی سنندج افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

جشنواره گل و گیاه در پارک آی تی سنندج افتتاح شد

جشنواره گل و گیاه در پارک آی تی سنندج افتتاح شد


در آستانه فرا رسیدن سال نو:

جشنواره گل و گیاه در پارک آی تی سنندج افتتاح شد

آیین افتتاح این جشنواره شامگاه شنبه با حضور جمعی از مسئولان و فعالان و علاقمندان این حوزه برگزار شد.
شهردار سنندج در آیین افتتاح این جشنواره گفت:کردستان یکی از استان های دارای تنوع گونه های مختلفی ازگیاهان بخصوص گیاهان دارویی است و طبیعت بکر استان در نشاط و شادابی ساکنان استان تاثیر بسزایی دارد.
منوچهر فخری افزود: ایجاد طراوات و شادابی در سطح شهر یکی از مهم ترین برنامه های شهرداری در سطح شهر است و در این راستا برگزاری جشنواره گل و گیاه در ایام نزدیکی سال نو از اقدامات بجا و حائز اهمیت سازمان پارک ها به شمار می رود.
وی تاکید کرد: ترویج فرهنگ کاشت گل و گیاه و ترغیب شهروندان به کاشت گل ها وگیاهان دارویی باید در دستور کار سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج نیز در این آیین اظهار کرد: توسعه فضاهای سبز و ترغیب شهروندان در زمینه کاشت گل و گیاه از مهم ترین اهداف این سازمان است.
قانع حسینی با اشاره به برگزاری این جشنواره افزود: فراخوان برگزاری جشنواره اوایل اسفند ماه منتشر و با استقبال چشمگیر تولید کنندگان گل و گیاه روبه رو شد.
به گفته وی در این جشنواره 30 غرفه به عرضه محصولات گل و گیاه پرداخته است که 15 غرفه از خارج از استان در این جشنواره شرکت کرده اند.
جشنواره گل و گیاه تا 24 اسفند جاری در پارک آی تی سنندج دایر بوده و شهروندان می توانند در 2 نوبت صبح و بعدازظهر از این جشنواره بازدید کنند.
در حاشیه برگزاری جشنواره گل وگیاه شهردار و اعضاء شورای شهر کمپین' نه به آخرین چهارشنبه آخر سال' را امضاء کردند.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود 500 هزار نفر جمعیت توسط سه ناحیه شهرداری اداره می شود و در این شهر علاوه بر پارک آبیدر با مساحت بیش از 260 هکتار در مجموع 90 بوستان عمومی و بوستان محله در نقاط مختلف شهر به وسعت 2 میلیون متر مکعب وجود دارد.
از مجموع 90 پارک سنندج، 20 پارک در منطقه یک، 20 پارک در منطقه 2 و 50 پارک نیز در منطقه سه شهری قرار دارند.
سرانه فضای سبز در این شهر 6 مترمربع برای هر شهروند بوده و این مقدار نصف میانگین سرانه فضای سبز در کشور است.  

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :