جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

جشنواره موسیقی خانقاهی به مناسبت هفته وحدت برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

جشنواره موسیقی خانقاهی به مناسبت هفته وحدت برگزار می‌شود

جشنواره موسیقی خانقاهی به مناسبت هفته وحدت برگزار می‌شود


جشنواره موسیقی خانقاهی به مناسبت هفته وحدت برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از برگزاری جشنواره موسیقی خانقاهی به مناسبت هفته وحدت خبرداد و گفت: این جشنواره در دو بخش تک نوازی دف و مولودی خوانی برگزارمی‌شود.

سه‌رکوت نجفی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ربیع و هفته وحدت اظهار کرد: دف در کردستان از جایگاه والا و ارزشمندی برخوردار بوده و نوای ماندگار آن در خانقاه‌ها و تکیه‌ها و مراسم مولودی خوانی به ویژه در ماه ربیع الاول همواره طنین انداز بوده است.

وی اظهار داشت: استان کردستان قطب موسیقی عرفانی بوده و این ساز عرفانی روح عارفانه مردمان این دیار را با نام حق آشنا می‌کند از این رو برگزاری جشنواره موسیقی خانقاهی  به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت در دستور کار قرار گرفت.

وی از برگزاری جشنواره موسیقی خانقاهی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر جهانی موسیقی خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی امسال این جشنواره بصورت مجازی برگزار می‌شود.

 نجفی اعلام کرد: علاقمندان  به شرکت در جشنواره خانقاهی در دو بخش تک نوازی دف و مولودی خوانی می‌توانند  آثار خود را ارسال نمایند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: مدت زمان فایلهای ارسالی  در بخش تک نوازی دف  یک دقیقه و در بخش  مولودی خوانی باید سه دقیقه باشد.

وی آخرین مهلت ارسال آثار را به دبیرخانه جشنواره تا 15 آبان ماه سال جاری اعلام کرد و تصریح کرد: شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را به شماره همراه  09189820460  و از طریق واتساپ  ارسال نمایند./ خبرگزاری فارس

آدرس کوتاه :