جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

جشنواره مراکز صداوسیما مهمترین رویداد فرهنگی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

جشنواره مراکز صداوسیما مهمترین رویداد فرهنگی است

جشنواره مراکز صداوسیما مهمترین رویداد فرهنگی است


استاندار کُردستان بیان کرد:

جشنواره مراکز صداوسیما مهمترین رویداد فرهنگی است

عبدالمحمّد زاهدی در آخرین جلسه هماهنگی برنامه‌های برگزاری بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها، تأکید کرد: تمامی دستگاههای اجرایی استان باید برای برگزاری هرچه باشکوهتر این جشنواره ملی در کردستان کمر همت ببندند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره گامی اساسی برای شناساندن این استان به مردم کشور است، گفت: یکی از نیازهای اساسی استان معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آن در سطح ملی است و شناسایی ظرفیتهای سرمایه گذاری و جاذبه‌های مهم گردشگری در کُردستان، دستاورد بزرگ این جشنواره فرهنگی خواهد بود.

استاندار کُردستان، میزبانی این جشنواره را مایه مباهات و خرسندی مردم و مسئولان کُردستان دانست و گفت: این جشنواره به دلیل بازتاب و گستردگی آن برای کُردستان مفید و سازنده است.

وی همچنین به انجام برنامه‌های جنبی برای شهرستانهای استان در بخش‌های مختلف اشاره کرد و افزود: برگزاری این جشنواره در کُردستان فرصت مغتنم و مفیدی برای شناساندن استعدا‌ها و ارتقاء صداوسیمای مرکز کُردستان است.

زاهدی افزود: دهه دوّم شهریور ماه، استان کُردستان میزبان مهمانانی از جنس هنر و فرهنگ خواهد بود که باید به بهترین شکل این جشنواره در استان برگزار شود.

وی گفت: تمام اقدامات اجرایی برای برگزاری مراسم افتتاحیه، اختتامیه، اسکان و پذیرایی و نیز برگزاری هفته فرهنگی با حضور گروههای هنری در استان انجام شده است.

مُدیرکل صداوسیمای کُردستان هم در این جلسه، بابیان اینکه میزبانی جشنواره بیستم یکی از مهمترین رویدادهای سالهای اخیر و فرصتی برای معرفی فرهنگ غنی کُردستان است از مدیران دستگاههای اجرایی استان برای همکاری در هرچه بهتر برگزار کردن این جشنواره، قدردانی کرد.

ابوالقاسم امان اللهی همکاری و تعامل بین بخشی و بهره برداری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان کُردستان برای برگزاری جشنواره‌ای آبرومند را یکی از نیازهای لازم و ضروری دانست و خواستار عملی شدن این مهم شد.

وی افزود: این جشنواره به صورت زنده و ضبطی در شبکه‌های استانی و ملی پخش خواهد شد.

در ادامه این نشست مُدیران دستگاههای اجرایی و معاونان استاندار از فراهم نمودن آخرین تمهیدات لازم برای اسکان، حمل و نقل و دیگر امکانات رفاهی لازم برای این جشنواره گزارشی ارائه دادند.

 

 

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کُردستان

آدرس کوتاه :