رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی

جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی


Loading the player...

جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی به مدت ۳ روز از ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ۹۴ در سنندج برگزار می‌شود.

 

آیین‌های مذهبی، رقص محلی، صنایع دستی و پانل های تخصصی هنر و فرهنگ ایران و اشتراکات اقوام از سرفصل های جشنواره مذکور بود.

کمیته‌های اجرایی، پشتیبانی، اطلاع رسانی و امنیت و انتظامات از جمله کمیته‌های در نظر گرفته شده برای اجرای هرچه بهتر جشنواره مذکور است.

آماده سازی و مهیا کردن مکان برگزاری جشنواره و اسکان و پذیرایی مهمانان از وظایف کمیته اجرایی، پیگیری و جذب اعتبارات از وظایف کمیته پشتیبانی، طراحی و ایجاد سایت و محتوای جشنواره و اطلاع رسانی و نشست‌های رسانه‌ای از وظایف کمیته اطلاع رسانی و حراست از مکان جشنواره از جمله وظایف کمیته امنیت و انتظامات است.

بازدید از اماکن تاریخی و طبیعی شهر سنندج و بازدید از شهرستان‌های مرزی برای مهمانان ویژه از جمله برنامه‌های این جشنواره است.

بخش موسیقی جشنواره در 4 بخش موسیقی محلی، مقامی، سنتی و ارکستر و بخش لباس محلی به صورت نمایشگاه پوشاک اقوام، نمایش زنده لباس اقوام و نمایشگاه زیورآلات پوشش کردی برگزار می شود.

خوشبختانه وزارت کشور با ایجاد دبیرخانه دائمی این جشنواره در استان کردستان موافقت کرده و باید با برنامه‌ریزی منطقی برای هرچه باشکوه برگزار کردن این رویداد فرهنگی و هنری تلاش کنیم.

هدف از برگزاری این جشنواره نمایش بازنمایی واقعی از فرهنگ و هنر اقوام مختلف ایرانی بوده و باید تمام نمادهای فرهنگی هر منطقه در این جشنواره به نمایش گذاشته شود. اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و خانه مدرسان هنر مجریان این جشنواره خواهند بود و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این خصوص نظارت‌ها و هماهنگی‌های لازم را به عمل خواهد آورد و سایر نهادها و دستگاه‌های متولی حوزه فرهنگ و هنر استان در این امر مشارکت دارند.

معرفی و بیان اصالت و ماهیت اقوام ایرانی، ایجاد فضای جذاب برای معرفی هنرمندان جوان ایرانی، بسترسازی برای توسعه گردشگری، معرفی پتانسیل‌های فرهنگی و هنری اقوام ایرانی، تقویت همبستگی ملی، تلطیف دیدگاه‌های قدیمی و منفی در خصوص مناطق مرزی کشور از اهداف برگزاری این جشنواره است.

سال تولید: 1394/02/15

تهیه کننده: مهدی میرچی

کارگردان: شیلان زرنشان

مجری: آرمان مهرپناهی

تصویربرداران: فیروز رضایی – شهاب مرادی – باسط احمدی – کیوان محمدی

دستیاران صدا: رضا صادقی – فاتح صلاحی – کیوان مردانی – سامان ملایی

دستیاران تهیه: وریا روح الهی – شاهو رشیدی – خلیل خضری

صدابردار: آروین اسدنژاد

گزارشگران: یحیی امینی – اسعد ورمزیار