سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

جشنواره انار و جشن انجیر در سروآباد برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

جشنواره انار و جشن انجیر در سروآباد برگزار می شود

جشنواره انار و جشن انجیر در سروآباد برگزار می شود


کردستان/سروآباد

جشنواره انار و جشن انجیر در سروآباد برگزار می شود

علی مفاخری شامگاه سه شنبه در چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد با حضور نماینده مریوان و سروآباد و مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری کردستان افزود: برگزاری این 2 جشنواره در سروآباد می تواند در معرفی بیشتر این شهرستان و همچنین در جذب توریست و گردشگران تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی اضافه کرد: باتوجه به تولید محصولات ارگانیک در سروآباد ایجاد صنایع تبدیلی و ساخت سردخانه در این شهرستان یک نیاز ضروری است.
به گفته وی چنانچه در شهرستان سروآباد صنایع تبدیلی و سردخانه ایجاد شود، می توانیم در تمام فصول سال محصولات ارگانیک این شهرستان عرضه شود.
وی اظهار کرد: باتوجه به ظرفیت و پتانسیل شهرستان سروآباد به ویژه در بخش کشاورزی می توانیم جشنواره انار و جشن انجیر را به عنوان 2 محصول برتر و ارگانیک این شهرستان برگزار کنیم.
مفاخری در ادامه به افزایش اعتبارات شهرستانی اشاره کرد و افزود: سهم اعتبارات شهرستان سروآباد در سالجاری از محل اعتبارات تملک دارایی، ماده 180 و فنی و اعتباری در حدود 300 میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته افزایش 2 برابری را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه این اعتبار ظرف مدت 2 سال باید هزینه شود، گفت: در هزینه کرد این اعتبارات تاکید ما بیشتر بر تکمیل و افتتاح پروژه های نیمه تمام سال های قبل است.
او به افزایش اعتبارات ملی در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: شهرستان سروآباد با توجه به قابلیت و پتانسیل بسیار خوبی که در بخش کشاورزی دارد، بیشترین اعتبارات ملی را در استان کردستان به خود اختصاص داده است.
فرماندار شهرستان سروآباد به 2 پروژه شاخص در این شهرستان از محل اعتبارات ملی اشاره کرد و گفت: احداث فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان سردآبی روستای دیوزناو با اعتبار 250 میلیارد ریالی و ایجاد 700 هکتار توسعه باغات روستای دهکانان از طرح های مهم شهرستان سروآباد است.
وی به ایجاد آب بند اشاره کرد و افزود: ایجاد آب بند در بر روی رودخانه سیروان در محدوده روستای نیاباد بخش مرکزی این شهرستان که طرح مطالعاتی آن آغاز شده است، می تواند به توسعه باغداری و کشاورزی در این شهرستان کمک شایانی کند.
وی به جاده کامیاران سروآباد اشاره کرد و گفت: احداث و تکمیل این مسیر مهم ارتباطی از مطالبات به حق مردم شهرستان سروآباد است که در توسعه و رونق این شهرستان می تواند تاثیرگذار باشد.
مفاخری در پایان به اجرای طرح شهید شوشتری در این شهرستان اشاره کرد و افزود: طرح شهید شوشتری در راستای رفع محرومیت زدایی در 30 روستای شهرستان سروآباد توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه بیت المقدس استان کردستان با همکاری و مشارکت نهادهای دولتی و مردم در حال اجرایی شدن است و می تواند بسیاری از مشکلات شهرستان را برطرف کند.
به گزارش ایرنا، شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر 52 هزار نفر در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد

 

آدرس کوتاه :