جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

ثبت پنج وقف جدید سال 96 در استان کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت پنج وقف جدید سال 96 در استان کردستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت:

ثبت پنج وقف جدید سال 96 در استان کردستان

حجت الاسلام مصطفی نوروزی افزود: این پنج وقف جدید مربوط به شهرستان های بانه، قروه، مریوان و بیجار بوده است.
وی اظهار کرد: 2 مورد از این موقوفات مربوط به شهرستان قروه بوده است که شامل یک منزل مسکونی به مساحت 80 متر مربوط به واقف خیر اندیش سعید کریمی به ارزش 500 میلیون ریال است و جهت امورات مسجد محمد رسول الله(ص) روستای گردمیران علیا از توابع این شهرستان وقف شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان ادامه داد: یکی دیگر از موقوفات شهرستان قروه شامل یک باب منزل مسکونی به ارزش یک میلیارد ریال است که توسط واقف خیراندیش صمد رضایی و با نیت خیرات و مبرات و امورات امامزاده هاجر خاتون سنندج وقف شده است.
وی افزود: یکی دیگر از موقوفات جدید استان مربوط به شهرستان بانه است که شامل یک باب منزل مسکونی به مساحت 150 متر مربع و ارزش ریالی یک میلیارد و 200 میلیون ریال بوده و توسط عبدالله زینتی با نیت امورات مسجد حصرت فاطمه زهرا(س) وقف شد.
حجت الاسلام نوروزی، وقف چهار هکتار زمین مزروعی توسط نعمت مسلم نیا به ارزش 150 میلیون ریال در شهرستان بیجار روستای چغور را از دیگر موقوفات جدید استان عنوان کرد و گفت: این موقوفه با نیت سوگواری ایام فاطمیه وقف شده است.
وی اظهار کرد: آخرین موقوفه جدید استان در سال 96 نیز مربوط به شهرستان مریوان بوده که شامل 200 هزار متر مربع زمین مزروعی به ارزش 250 میلیون ریال است و توسط عبدالرحمان دانشور خیر نیک اندیش و با نیت امورات مسجد روستای ماسیدر از توابع این شهرستان وقف شد.
هم اکنون در استان کردستان 19 هزار و 870 موقوفه با 16 هزار و 944 رقبه وجود دارد.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا