جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

تیم ایستک کردستان از صعود به سوپر لیگ باز ماند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تیم ایستک کردستان از صعود به سوپر لیگ باز ماند

تیم ایستک کردستان از صعود به سوپر لیگ باز ماند


لیگ دسته اول بسکتبال

تیم ایستک کردستان از صعود به سوپر لیگ باز ماند

تیم ایستک کردستان پس از قبول شکست در نخستین بازی مرحله پلی آف لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه های کشور در هفته گذشته مقابل پدافند رعد اصفهان در دومین دیدار خود روز سه شنبه در سالن آزادی سنندج به مصاف این تیم اصفهانی رفت.
کوارتر نخستن این مسابقه با نتیجه 17 بر 15 به سود رعد اصفهان به پایان رسید و کوارتر دوم و نیمه نخست این دیدار نیز با نتیجه 33 بر 30 به نفع تیم اصفهانی پایان یافت.
بازیکنان جوان سیامک ویسی در بازی که مصدومیت و خستگی را می شد از دستان و ساق های آن ها مشاهده کرد در کوارتر سوم تلاش های خود را برای جبران نتیجه افزایش دادند اما متاسفانه در آخرین دقایق این کواتر با چند غفلت موجب پیشی گرفتن 11 امتیازی حریف اصفهانی شدند و این کواتر با نتیجه 52 بر 41 به نفع تیم مهمان پایان یافت.
کوارتر چهارم این بازی را می توان بازگشت بازیکنان خسته و مصدوم ایستک کردستان به این بازی نام گذاری کرد که صندلی های خالی سالن آزادی سنندج را که به دلیل محرومیت حضور تماشاچیان سنندجی خالی بودند را خالی تر نشان می داد.
بازیکنان جوان و کم تجربه تیم ایستک در پایان کوارتر چهارم در عدد 59 با حریف نه چندان قدرتمند خود به تساوی رسیدند و سرنوشت ماندن و تداوم راه صعود بلندقامتان کردستانی به وقت اضافه کشیده شد.
در ابتدای وقت اضافه شاهد استفاده درست و منطقی تیم اصفهانی از خستگی، مصدومیت و بی تجربگی تیم ایستک بودیم و تیم اصفهانی با پیشی گرفتن از جوانان جویای نام کردستانی توانست در نهایت این بازی را با نتیجه 69 بر 68 به نفع خود به پایان رساند.
هرچند تیم ایستک کردستان با قبول این باخت از راهیابی به دور بعد باز ماند و امیدهای خود را برای صعود به لیگ برتر بسکتبال در سال جاری از دست داد اما نخستین سال حضور این تیم جوان و پیروزی های شیرین برابر تیم های قدرتمند لیگ همگی نشان از توانمندی جوانان آینده دار این تیم دارد و می توان گفت که ایستک کردستان حضوری امیدوارکننده را در لیگ امسال داشت.
رقابت های لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه های کشور با حضور 17 تیم در دو گروه هشت و 9 تیمی شمال و جنوب برگزار شد و ایستک در مرحله گروهی این بازی ها در گروه شمال با تیم های آرارات تهران، پارسای مشهد، مهرام تهران، ری یرا قزوین، تیم ملی جوانان، کاله مازندران، هیات بسکتبال قم و شیمیدر تهران هم گروه بود و توانست به مرحله حذفی صعود کند و در لیگ دسته اول سال آینده نیز ماندگار شود.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :