سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تولید 44 هزار تن لاستیک در کارخانه بارز کردستان/دولت باید خط شکن مبارزه با قاچاق در کردستان باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تولید 44 هزار تن لاستیک در کارخانه بارز کردستان/دولت باید خط شکن مبارزه با قاچاق در کردستان باشد

تولید 44 هزار تن لاستیک در کارخانه بارز کردستان/دولت باید خط شکن مبارزه با قاچاق در کردستان باشد


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت:

تولید 44 هزار تن لاستیک در کارخانه بارز کردستان/دولت باید خط شکن مبارزه با قاچاق در کردستان باشد

محمد دره‌وزمی ، در نشست خبری کمیسیون اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، اظهار کرد:  قاچاق پدیده شومی است که بزرگترین ضربه‌ها را به اقتصاد هر جامعه‌ای وارد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه بیکاری یکی از مسائل دخیل در بروز زمینه قاچاق است شکی نیست، اما نباید بگوییم چون بیکاری در جامعه است نباید با قاچاق کالا و ارز مقابله کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه وجود قاچاق و عرضه کالاهای غیراستاندارد در مراکز عرضه موجب سلب اعتماد جامعه می‌شود، خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا در سطح ورود و عرضه احترام به حقوق مصرف کننده است.

وی حمایت از تولید و تلاش در راستای سرمایه‌گذاری به منظور ایجاد اشتغال را ضروری دانست و افزود: سرمایه‌گذاری در کردستان کم بوده و باید بخش خصوصی و دولتی در این زمینه بیش از پیش ورود پیدا کنند.

دره‌وزمی به واحد صنعتی لاستیک بارز در استان هم اشاره کرد و گفت: این واحد ظرفیت تولید 44 هزار تن لاستیک در سال را دارد و باید با جلوگیری از ورود لاستیک قاچاق به کشور از این سرمایه‌ بزرگ که زمینه اشتغال‌زایی بیش از یک‌هزار نفر را فراهم کرده است حمایت کرد.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، اگر با قاچاق لاستیک خودرو در استان برخورد جدی صورت نگیرد یعنی ما به نوعی صنعت لاستیک استان را نابود کرده‌ایم.

دره‌وزمی با بیان اینکه لاستیک خودرو از محصولاتی است که دارای تاریخ تولید و انقضا است، گفت: جلوگیری از ورود لاستیک قاچاق به کشور مانع از بلامصرف شدن لاستیک تولید شده در واحدهای تولیدی داخل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بحث بیکاری می‌تواند یکی از زمینه‌های بروز ناهنجاری‌ها باشد، خاطرنشان کرد: اما رفع مشکل بیکاری نمی‌تواند زمینه ریشه‌کن شدن کامل قاچاق را در کشور فراهم سازد.

وی تصریح کرد: حتی اگر ریشه بیکاری در کشور و استان ما خشکانده شود قاچاق کالا و ارز به دلیل سوداگر بودن به فر نخواهد رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه دولت باید در بحث ریشه‌کنی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کردستان خط شکن باشد، اظهار داشت: دولت باید با همکاری بخش خصوصی بستر مقابله کامل با این بلای اقتصادی را فراهم سازد.

وی ایجاد زیرساخت‌های اشتغال در سطح کشور به ویژه استان‌های مرزی به منظور مقابله با جلوگگیری از اقتصادهای زیرزمینی را ضروری خواند و گفت: کارهایی در این حوزه آغاز شده ولی نیاز به تلاش بیشتر داریم.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :