جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

تولید سالانه 1300 تن عسل در کردستان/کیفیت کردستان برند کشوری است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تولید سالانه 1300 تن عسل در کردستان/کیفیت کردستان برند کشوری است

تولید سالانه 1300 تن عسل در کردستان/کیفیت کردستان برند کشوری است


مدیر امور طيور جهاد كشاورزي استان کردستان:

فرزاد معاونی شامگاه دوشنبه در نشست کمیته تخصصی کمیته زنبورداری کردستان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج در رابطه با عسل کردستان، عنوان کرد: سالانه هزار و ۱٠٠ تن عسل در کردستان تولید می‌شود و از نظر کیفی جزء استان‌های برتر هستیم.

به گفته وی، در بیشتر مواقع عسل کردستان رتبه اول کشوری را گرفته و این نشان از کیفیت خوب عسل این خطه بوده است.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان افزود: عسل کردستان در حال تبدیل شدن به یک برند و سوغات است اما متاسفانه یک سری سوءاستفاده از محصول انجام می‌گیرد.

معاونی تصریح کرد: بیشتر مردم این سوال را می‌پرسند که این عسل طبیعی است یا نه، و اگر ما به عنوان ارگان دولتی بتوانیم کدهای بهداشتی را بر روی محصولاتمان بگذاریم، خیال مردم راحت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما باید به سمت و سویی حرکت کنیم که عسل شکری کمتر و عسل طبیعی بیشتری تولید کنیم.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه دستورالعمل‌ها باید بومی شوند، تصریح کرد: درصدد هستیم که واحدهای بسته‌بندی عسل، سایر فرآورده‌های زنبورعسل و صنایع تبدیلی مرتبط با عسل را در دستور کار خود قرار دهیم.

معاونی اظهار داشت: در سال گذشته ۷۵ زنبوردار حرفه‌ای در جلسات آموزشی شرکت کرده‌اند و این حضورها موجب آگاهی بیشتر و افزایش درآمد می‌شود.

به گفته وی، سیاست سازمان جهاد کشاورزی بر این است که امسال برای ٤۲٠ نفر در راستای اقتصاد مقاوتی شغل ایجاد کنیم و به تعدادی از آنها ۲ تا ۳ کندوی رایگان و نیز از محل صندوق کارآفرینی تسهیلات پرداخت شده است.

معاونی افزود: بر این باور هستیم باید در فکر رقابت در بازار باشیم چون عسل کردستان جزء محصولات ارگانیک است و در همین راستا از معاونت غذا و دارو تقاضا داریم در این مسیر به ما کمک کنند و برچسب‌های بهداشتی مناسب را تعیین کنند.

وی افزود: بسیاری از افراد عسل غیرطبیعی را وارد بازار کرده و همین امر موجب بی‌اعتمادی مردم نسبت به خرید عسل شده است که می‌طلبد نسبت به این مسأله نظارت بهتری صورت گیرد.

 

آدرس کوتاه :