جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

تولید دومین ابزار پیشگیری از کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تولید دومین ابزار پیشگیری از کرونا

تولید دومین ابزار پیشگیری از کرونا


تولید دومین ابزار پیشگیری از کرونا
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از ساخت دومین ابزار پیشگیری از کرونا به همت عوامل اجرایی متوسطه پسرانه نوآوران سنندج خبر داد و گفت: این دستگاه ضدعفونی پدالی قابل استفاده در اماکن عمومی، مدارس و فروشگاه‌ها است.
خلیل رنجبر به طراحی و ساخت ابزاری کاربردی در کاهش بحران کرونا اشاره کرد و افزود: ایده، طراحی، تولید و ساخت این ابزار با خلاقیت عوامل اجرایی متوسطه پسرانه نوآوران سنندج به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده است.
رنجبر با بیان اینکه این ابزار در راستای تحقق شعار کرونا را شکست خواهیم داد ساخته شده است، گفت: این دستگاه بدون برخورد دست با آن و به وسیله پدال پا با مایع ضد عفونی دست‌ها را تمیز و میکروب‌زدایی می‌کند.
رییس آموزش وپرورش استثنایی کردستان افزود: هزینه ساخت هر دستگاه حدود ۵ میلیون ریال بوده و در ورودی اماکن عمومی، مدارس، فروشگاه‌ها و ... قابل استفاده است.
رنجبر یادآور شد: مواد اولیه بکار رفته در ساخت این دستگاه فلز، pvc و mdf است و مزیت آن نسبت به نمونه‌های مشابه عدم نیاز آن به برق یا باطری، مکانیکی، شیک و ارزان‌تر بودن آن است.
وی گفت: دستگاه ضد عفونی پدالی توسط ایرج منصوری هنرآموز، زاهد زارع معاون اجرایی و اقبال خانی مدیر متوسطه با نیاز‌های ویژه نوآوران طراحی و ساخته شده در سامانه ثبت اختراعات مراحل ثبت را می‌گذراند.
رئیس آموزش وپرورش استثنایی کردستان تاکید کرد: پیش از این هم با خلاقیت عوامل اجرایی این مرکز جاسوئیچی کاربردی در بحران کرونا به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و عدم تماس دست با سطوح آلوده ساخته و در پارک و علم وفن آوری سنندج ثبت شد.
آدرس کوتاه :