جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

توزیع ماسک در پایگاه های سنجش سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

توزیع ماسک در پایگاه های سنجش سلامت

توزیع ماسک در پایگاه های سنجش سلامت


توزیع ماسک در پایگاه های سنجش سلامت

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: سه هزار عدد ماسک یکبار مصرف در پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان در سطح این استان توزیع شد.

خلیل رنجبر افزود: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سه هزار عدد ماسک، ۳۰ بسته دستکش نایلونی و مواد ضدعفونی کننده را در سطح پایگاه‌های سنجش سلامت استان توزیع کرد.

رنجبر با بیان اینکه تمام موارد بهداشتی در پایگاه‌های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان مد نظر قرار گرفته و رعایت خواهد شد به والدین توصیه کرد در این مورد نگرانی نداشته باشند و در صورت امکان یک نفرشان همراه نوآموز به پایگاه‌ها مراجعه کند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان افزود: همچنین ۱۳۰ بسته بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی با ارزش تقریبی ۶۵۰ میلیون ریال توسط اداره آموزش و پرورش از آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش استان توزیع شده است.

وی هدف از اجرای این طرح را حفظ و ارتقای سلامت دانش آموزان اعلام کرد و یادآور شد: امسال در پایگاه‌های سنجش تعداد مراجعین روزانه کاهش و ساعات کار پایگاه‌ها افزایش یافته است.

رنجبر با بیان اینکه استفاده از ماسک برای نوآموزان، خانواده‌ها و نیروی اجرای پایگاه‌ها اجباری است، اضافه کرد: اتاق آزماینده‌ها هر روز گندزدایی و دست‌های نوآموزان نیز در بدو ورود ضد عفونی و یک جفت دستکش یکبار مصرف جهت استفاده در fw به آن‌ها داده می‌شود.

وی گفت: امسال معاینات عمومی پزشکی نوآموزان بدو ورود به مدرسه به دلیل پیشگیری از ابتلای نوآموزان به کرونا لغو شده و در پایگاه‌ها فقط معاینات غربالگری (سنجش بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی)، وضعیت حرکتی و سوابق واکسیناسیون نوآموز بررسی می‌شود.

آدرس کوتاه :