جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

توجه به معنویت بهترین راهکار رفع آسیب‌های اجتماعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

توجه به معنویت بهترین راهکار رفع آسیب‌های اجتماعی است

توجه به معنویت بهترین راهکار رفع آسیب‌های اجتماعی است


رئیس تبلیغات اسلامی سقز گفت:

توجه به معنویت بهترین راهکار رفع آسیب‌های اجتماعی است

حجت‌الاسلام محمد وحیدی در جلسه جوانان، هویت، دینداری و معونیت در سقز اظهار کرد: توجه به ارتقای معنویت در بین جوانان بهترین راهکار برون‌رفت از آسیب‌های اجتماعی است.

به گفته وی، بر اساس تحقیقات انجام شده گرایش جوانان به دینداری رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه فطرت‌ها را باید بیدار کرد، افزود: در صورتی که جوانان به سمت معنویت هدایت شوند، شور و نشاط و سرزندگی در آنان بیشتر خواهد شد و از سوی دیگر بستر رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌شود.

وحیدی بر نظارت خانواده بر جوانان، شناسایی هجمه‌های فرهنگی دشمنان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ازدواج آسان تاکید و اعلام کرد: سازمان تبلیغات اسلامی آمادگی دعوت از استادان را دارد.

وی عنوان کرد: اگر والدین و مبلغان دینی و فرهنگی طعم دین و معنویت را چشیده باشند و به آن عمل کنند، تاثیر مستقیم بر نگرش و پرورش جوانان دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز هم اظهار کرد: افزایش معنویت‌خواهی انسان‌ها در جهان نشانه، شکست افکار و تئوری‌های ضد کارآمدی دین است.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زیویه نیز گفت: در سند چشم‌انداز وزارت آموزش و پرورش که در زمینه اخلاق و معنویت تدوین و به آن توجه شده است، باید از عملکرد و برنامه‌های تبلیغات اسلامی سقز در اجرای گفتمان تقدیر کرد.

توجه به هویت اسلامی در مهد کودک‌ها، نقش ادارات در افزایش معنویت‌خواهی، توجه به آسیب‌های فضای مجازی، اجرای برنامه پیرامون آگاه‌سازی خانواده‌ها به منظور معنویت‌گرایی توسط دانشگاه‌ها، اجرای گفتمان‌های دینی از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

منبع خبرگزاری:فارس

آدرس کوتاه :