رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

تقویت دولت، تقویت نظام است - نمایش محتوای خبر

 

 

تقویت دولت، تقویت نظام است

فرماندار قروه گفت:

تقویت دولت، تقویت نظام است

پرویز کولانی در نشست هم اندیشی فرماندار با ائمه جمعه شهرستان قروه افزود: هر مسئولی از یک جایگاه ویژه و با اهمیتی در جامعه برخوردار است اما مردم همه مسئولین را به عنوان کارگزاران نظام جمهوری اسلامی می دانند و قصور و کوتاهی یا اقدامات خوب مسئولین به پای نظام گذاشته می شود.
به گفته وی شهرستان قروه از حساسیت ویژه ایی برخوردار است و مهم ترین هدف مسئولین و دولت حفظ و تقویت نظام جمهوری اسلامی، پیشبرد اهداف نظام و جمع کردن یار در این نظام است.
کولانی هدف دیگر کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران را حفظ فضای آرامش و امید در جامعه دانست و افزود: ایجاد امید و اعتماد سازی در شرایط کنونی جز مهمترین وظیفه مسئولین در قبال مردم است چرا که ناامیدی مردم در هر دولتی در نظام جمهوری اسلامی باخت مسئولین و تضعیف نظام است.
وی با اشاره به اینکه کسانی که قصد تفرقه و تضعیف شیعه و سنی را داشته باشد دلسوز نظام و اسلام نیستند، گفت: شهرستان قروه نمونه بارز حفظ وحدت در جامعه است که در عرصه های مختلف از جمله در دوران جنگ تحمیلی مردم شیعه و سنی برای پیشرفت و آبادانی و حفظ کیان کشورعلیه گروه های ضد انقلابی و تکفیری تلاش کردند.
فرماندار قروه با بیان اینکه شکل گیری نظام جمهوری اسلامی یک ساختار سیاسی متفاوت از شرق و غرب در دنیا بنیان گذاشت افزود: قطب بندی سیاسی که تا قبل از پیروزی انقلاب وجود داشت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی؛ تمامی معادلات سیاسی دنیا بهم خورد و یک قطب جدید و تعریف جدیدی از دموکراسی و مردم سالاری تحت عنوان مردم سالاری دینی به وجود آمد که جزء ارکان جامعه است.
به گفته وی نظامی که 40 سال از عمر پر برکت آن می گذرد در مقابل هجمه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی دشمنان همچنان مقتدر پیش می رود.
کولانی با تاکید بر اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا باید فضای امید و آرامش در جامعه حفظ شود افزود: حفظ وحدت در جامعه بین شیعه و سنی باعث پیشرفت شهرستان می شود چرا که اگر جریان های تندرو و افراطی در جامعه قصد ایجاد اختلافات مذهبی داشته باشند باید به آن ها میدان نداد و در راستای حفظ و تقویت نظام حرکت کرد.
وی به ائمه جمعه قول داد سال آینده اعتباراتی برای دفاتر ائمه جمعه در نظر گرفته شود و باید با برادری، کمک و وحدت در راستای رفع مشکلات مردم حرکت کرد تا شرمنده مردم و شهداء نباشیم.
**امام جمعه قروه:روحانیون یار و بازوان دولت هستند
امام جمعه شهر قروه نیز در این نشست گفت: روحانیت همواره کمک یار و بازوان دولت است و در مواردی که انتقاد سازنده از طرف روحانیت به دولت می شود از باب دلسوزی برای حفظ نظام و اسلام است.
حجت الاسلام حسن باباییان افزود: شهرستان قروه علاوه بر امتیازهایی که در بخش های متفاوت از قبیل مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارد از حیث فرهنگی و مذهبی نیز تشییع و تسنن به نحوی با یکدیگر تنیده شده اند که به هیچ وجه قابل تفکیک نیستند که این وحدت اسلامی امتیاز ویژه ایی برای این شهرستان است.
به گفته وی امروزه در شهرستان قروه از حیث امور فرهنگی با مشکل مواجه هستیم به نحوی که آمار نگران کننده طلاق، اعتیاد و استفاده از مشروبات الکلی قابل قبول نیست و این امر ضعف اخلاق را می رساند که برای بهبود این مسئله لازم است از ظرفیت روحانیت و ائمه جمعه استفاده شود.
حجت الاسلام باباییان افزود: برای ساماندهی روحانیون و ائمه جمعه باید چاره اساسی اندیشیده شود و از آن ها حمایت شود چرا که بسیاری از روحانیون در فقر شهرستانی گرفتار هستند.
وی خلوت بودن مساجد را یکی دیگر از معضلات شهرستان قروه دانست و گفت: توجه دولت به آبادانی مساجد که محل نشر معارف دینی است می تواند بسیاری از معضلات جامعه را حل کند و فاصله مردم با مسجد موجب شده است معضلات اجتماعی قارچ گونه رشد کند.
امام جمعه شهر قروه افزود: بسیاری از جوانان تحصیلکرده شهرستان بیکار هستند و این جوانان فقط به دنبال پشت میز نشینی و استخدامی در ارگان های دولتی می روند و به کارآفرینی و مشاغل آزاد تمایلی نشان نمی دهند.
وی در ادامه اضافه کرد: باید ظرفیت مردمی را بسیج کرد و از این توانمندی در عرصه های فرهنگی برای مقابله با کاهش آسیب های اجتماعی به خوبی استفاده کرد.
حجت الاسلام باباییان از فرماندار شهرستان خواست در کمیته برنامه ریزی اعتباراتی را برای ائمه جمعه در نظر بگیرند.
در پایان امام جمعه اهل سنت قروه و ائمه جمعه شهر سریش آباد و دزج مشکلات خود را مطرح کردند. قروه در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا