جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

تعزیرات حکومتی کردستان پرونده‌های قاچاق تا 100 میلیون تومان را بررسی می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تعزیرات حکومتی کردستان پرونده‌های قاچاق تا 100 میلیون تومان را بررسی می‌کند

تعزیرات حکومتی کردستان پرونده‌های قاچاق تا 100 میلیون تومان را بررسی می‌کند


مدیرکل تعزیرات استان کردستان:

سیدنجیم حسینی در مورد تخلفات بهداشت دارو درمان عنوان کرد: در راستای قانون تعزیرات حکومتی امور بهداشتی و درمانی مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام 27 اسفند 67 تخلفات موسسات پزشکی، داروخانه‌ها و تمام موسسات پزشکی هرنوع تخلفی انجام دهند بازرسین دانشگاه علوم پزشکی نظارت می‌کنند.

وی افزود: اگر در حین نظارت موسسات پزشکی هر گونه تخلفی کشف شود تشکیل پرونده صورت می‌گیرد و بدوا به کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی می‌رود.

حسینی تصریح کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی، نماینده تام‌الاختیار وزیر در استان و رئیس سازمان نظام پزشکی استان عضو کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی هستند.

به گفته وی، پرونده را بدوا این کمیته بررسی کرده و نظر کارشناسی خود را اظهار می‌کند و بعد از آن پرونده به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

حسینی گفت: سازمان تعزیرات حکومتی در راستای قانون امور بهداشت و درمان، وارد رسیدگی می‌شود رای صادر می‌کند و در شعبات بدوی و تجدیدنظر حل وفصل می‌شود و بعد از قطعیت حکم، پرونده برای اجرای احکام می‌رود.

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان افزود: رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز که در راستای قانون مبارزه با قانون قاچاق کالا و ارز مصوب سوم دی ماه سال 92 مجلس شورای اسلامی انجام می‌گیرد، رسیدگی به تخلفات کالاهای مجاز و مجاز مشروط در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی است اما کالاهای ممنوع در صلاحیت ما نیست و در صلاحیت دادسرای انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: پرونده‌های قاچاق که مراجع موضوع ماده 36 قانون مبارزه با قاچاق کالا وارز که عبارت است از نیروی انتظامی، سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم‌پزشکی، دخانیات، شیلات، شرکت نفت، بانک‌ مرکزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، هر نوع کالای خارجی که بدون پرداخت عوارض گمرکی وارد ایران شود و در مبادی مرزی یا داخل کشور کشف شود پرونده تشکیل شده و به تعزیرات حکومتی تحویل داده می‌شود.

حسینی با بیان اینکه تعزیرات حکومتی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز به پرونده رسیدگی کرده و رای صادر می‌کند، افزود: اگر تا مبلغ 100 میلیون تومان باشد در شعبه کردستان با حضور استان‌های کرمانشاه، همدان و کردستان انجام می‌شود اما بالاتر از آن مبلغ به تهران ارسال می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گفت: در جلسه شعبه کردستان، یک قاضی از تهران، مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان و مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان حضور دارند.

 

آدرس کوتاه :