جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

تعالی جامعه اسلامی در گرو انسجام و همدلی بین امت است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تعالی جامعه اسلامی در گرو انسجام و همدلی بین امت است

تعالی جامعه اسلامی در گرو انسجام و همدلی بین امت است


رئیس اتحادیه علمای دینی سلیمانیه عراق:

تعالی جامعه اسلامی در گرو انسجام و همدلی بین امت است

ماموستا نجم‌الدین قادر شمساوایی شامگاه چهارشنبه در دهمین پیش‌کنگره امام شافعیدر دانشکده علوم اسلامی سلیمانیه اظهار کرد: فراهم کردن زمینه‌های لازم برای برگزاری این محفل دینی، علمی و پژوهشی در اقلیم کردستان عراق شایسته تقدیر است و از نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در استان کردستان برای راه‌اندازی این پیش‌کنگره‌ها تقدیر می‌نماییم.

وی افزود: باید به این مهم توجه کرد که توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مسلمانان در گرو توسعه تفکر دینی و اعتقادی آنان و آشنایی اقشار مختلف با مبانی هویت‌بخش دینی است و در این مسیر نیز ما شافعی مذهبان نیازمند این امر هستیم که بیش از پیش شخصیت امام شافعیرا بشناسیم.

رئیس اتحادیه علمای دینی سلیمانیه عراق خاطرنشان کرد: شخصیت امام شافعیو تفکرات میانه‌روانه ایشان الگویی به تمام معنا برای همه مسلمانان است که با تأسی از ایشان خود را از گرفتارشدن در دام تکفیر مصون دارند.

ماموستا شمساوایی افزود: خدمات و تلاش‌های امام شافعیبرای نزدیک‌کردن قلوب مسلمین به همدیگر در دورانی که جهان اسلام را تکفیر و فعالیت‌های تندورانه گرفته بود الگویی است که هم‌اکنون می‌تواند مسلمانان را از لوث گروه‌های تکفیری و تندرو در منطقه نجات دهد.

وی در ادامه سخنان خود به ویژگی‌های فرهنگی و تاریخی شهر سلیمانیه و زندگی مسالمت‌آمیز پیروان مذاهب اسلامی در این شهر اشاره کرد و گفت: برگزاری دهمین پیش‌کنگره امام شافعیدر شهر سلیمانیه نیز نشان از جایگاه ویژه این شهر در جهان اسلام دارد و امیدواریم روز به روز بر تعامل بین علما و متفکران اسلامی در منطقه افزوده شود.

دهمین پیش‌کنگره امام شافعیدر شهر سلیمانیه با قرائت چهار مقاله از پژوهشگران دینی اهل سنت ایران و عراق در قالب یک پنل تخصصی، قرائت پیام تنی چند از شخصیت‌های دینی و طریقتی و ارایه بیانیه پایانی به کار خود پایان داد و اعضای دبیرخانه این پیش‌کنگره پرونده برگزاری یازدهمین پیش‌کنگره را برای برگزاری در شهر اربیل در آینده‌ای نزدیک گشودند.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :