جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

تشکیل کمیته‌های تخصصی بررسی و رفع مشکلات مناطق حاشیه‌ شهر سنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل کمیته‌های تخصصی بررسی و رفع مشکلات مناطق حاشیه‌ شهر سنندج

در کمیسیون حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار سنندج مطرح شد:

تشکیل کمیته‌های تخصصی بررسی و رفع مشکلات مناطق حاشیه‌ شهر سنندج

سیدانور رشیدی امشب در چهارمین جلسه کمیسیون حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار سنندج که با حضور جامعه‌شناسان، اساتید دانشگاهی، اعضای خانه سلامت و بهداشت و همچنین سازمان‌های مردم نهاد فعال در این حوزه برگزار شد، اظهار کرد: باید با اجرای پروژه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری زمینه افزایش ارزش افزوده املاک را در مناطق حاشیه شهرها فراهم کنیم.

به گفته وی، انجام چنین اقداماتی مسائل حاشیه‌ای در این مناطق را سامان داده و بستر برخی آسیب‌ها را ناآرام می‌کند.

رشیدی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات در مناطق حاشیه شهر به ویژه در نایسر و ننله سگ‌های ولگرد است که امان مردم را بریده است، گفت: باید با اجرای پروژه‌های مختلف پردشیخ را به مکانی برای گردشگری تبدیل کنیم و با این کار ضمن افزایش ارزش افزوده املاک در این مناطق بار ترافیکی و حجم ترددهایی را که امروز در آبیدر وجود دارد کم کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای اساسی ما این است که باید کمیته‌های تخصصی را در بحث محیط زیست، سلامت، مسائل اجتماعی و غیره فراهم کنیم.

این عضو شورای شهر سنندج مسؤولیت‌پذیری را یکی از مهم‌ترین نیازهای امروز در جامعه ما دانست و گفت: تا زمانی که عضو شورا، شهردار، مسؤولان ما مسوولیت‌پذیر نباشند هیچ فرقی با آبدارچی ادارات ندارند.

وی تصریح کرد: رفع معضل بیکاری از مهم‌ترین نیازها در جامعه است که باید با ارائه راهکارهای مناسب و ارائه آموزش‌های لازم بستر را برای ایجاد اشتغال پایدار فراهم کرد.

رشیدی از اعتیاد نیز به عنوان یکی از بزرگترین آسیب‌ها در جامعه و ریشه بسیاری از مشکلات نام برد و خاطرنشان کرد: متاسفانه تست‌های اعتیاد که امروز در مراکز بهداشت گرفته می‌شود درست نیست و این امر موجب بروز مشکلات زیادی شده است.

به گفته وی، 140 میلیارد تومان در بودجه سال آینده شهرداری برای حوزه عمران از سوی شهرداری سنندج تعیین شده که امیدواریم با بیان مشکلات و نیازمندی‌های اساسی مناطق حاشیه در این کمیته‌ها و جلسات بتوانیم به بهترین شیوه این اعتبارات را هزینه کنیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی نیز در این جلسه با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی ما در اجرای برنامه‌ها موازی‌کاری‌هایی است که در بین دستگاه‌ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: شورای شهر با نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها زمینه را برای جلوگیری از اقدامات جزیره‌ای در بخش‌های مختلف فراهم سازد.

ابن‌رسولی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اولویت این کارگروه که به صورت خاص مشکلات حوزه سلامت و خانواده را در مناطق حاشیه دنبال می‌کند جلوگیری از موازی‌کاری‌ است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه حوزه سلامت یکی از مهم‌ترین بخش‌هاست که متولی‌های زیادی در سطح کشور و استان دارد که باید با یک برنامه‌ریزی دقیق زمینه را برای برداشتن گام‌های اساسی برداریم.

منبع خبرگزای: فارس