رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

تریفه - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

تریفه

تریفه


تریفه

 

این برنامه به شکل مجله ای تهیه و اجرا و سعی می شود و با لحاظ بخشهای متنوع و استفاده از فرم های مختلف رادیویی اوقات و لحظات شاد و آرامشبخشی برای شنوندگان فراهم شود. همچنین طرح پیام های کوتاه در زمینه های گوناگون و اطلاع رسانی از مناسبت ها، از دیگر ویژگی های برنامه است. همچنین برای همراهی بیشتر با مخاطبان و جذب مشارکت آنان در برنامه، مسابقه ای به شکل زنده(تلفنی) در نظر گرفته شده است. همچنین در صورت امکان از وجود گزارشگران افتخاری برای مشارکت در برخی آیتمهای گزارشی و توصیف آداب و رسوم و منطقه خودشان، بهره برداری خواهد شد.

همانطور که می دانیم، بخشی از فعالیت های اجتماعی در شب نیز ادامه دارد لذا ضرورت فراهم آوردن اوقاتی دلنشین برای مخاطبان و اطلاع رسانی در این هنگام ، ایجاب می کند برنامه شبانه ای تهیه و پخش شود تا در آن به موضوعات مورد علاقه مردم پرداخته و همراه لحظه های آنان باشد.

عموم مردم استان بوِیژه کسانی که در شب هنگام هنوز سرگرم خدمات رسانی و فعالیت های اجتماعی هستند و علاقه مند همراهی با رادیو هستند مخاطب این برنامه خواهند بود.

 

 

از جمله اهداف برنامه:

افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه های مختلف، طرح قابلیت های فرهنگی و ترویج آداب و سنن صحیح محلی، فراهم آوردن اوقاتی جذاب برای شنوندگان، اطلاع رسانی های متناسب با زمان، فرهنگ مردم و آداب شب نشینی در گذشته و حال، لالایی ها، داستان ها و افسانه های مختلف ایرانی و محلی به زبان کردی، پرداختن به مشاغل شبانه و خدماتی که به مردم ارائه می دهند، شعر و ادب کردی، شب از نگاه شاعران، هنرمندان، اندیشمندان، بزرگان دینی، طرح موضوعات مختلف اجتماعی و مورد نیاز مردم (راز و نیاز شبانه، ایمنی در شب، روابط خانوادگی و...)

 

 

عوامل برنامه

تهیه کننده: مهدی حبیبی

نویسنده: علی یونسی

گویندگان: آرش حسین پناهی – فرید آریانژاد

گزارشگر: علی محمدی

دستیار تهیه: ندا نقیبی

صدابردار: زرگر، خلیلی، حق مرادی

نویسنده و طراح مسابقه: مهدی حبیبی