رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

ترویج فرهنگ امر به معروف جامعه را به سمت مکتب الهی هدایت می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج فرهنگ امر به معروف جامعه را به سمت مکتب الهی هدایت می کند

کردستان

آیت الله حسینی شاهرودی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر مریوان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه افزود: قرآن راهنمای زندگی بشر و بهترین مسیر زندگی برای انسان است.
وی با بیان اینکه ماه رمضان بهترین فرصت انس با خدا و تدبر در آیات قرآن است اضافه کرد: اگر انسان بخواهد به مدارج بالای عرفانی برسد، باید دستور و راهنمایی قرآن و رسولش را اجابت کند؛ چرا که در این صورت سعادت دنیوی و اخروی خود را تامین کرده است.
به گفته وی، اگر انسان تدبر کرده و در جستجوی سعادت دنیا و آخرت باشد، بی شک اسیر وسوسه های شیطان نمی شود.
نمانیده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه نظام اسلامی یک معروف بزرگ است افزود: تفاوت مومن و کافر در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: کسانی که منکرات را رواج دهند و مانع ترویج معروفات شوند منافق هستند زیرا هیچ فرد مومن و با تقوایی نمی تواند از کنار منکرات به راحتی عبور کند.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات زندگی انسان است اظهار کرد: کسانی که مرتکب گناه می شوند اگر تدبیر داشتند، هیچ وقت دچار گناه نمی شدند.
آیت الله حسینی شاهرودی لذت های شیرین دنیوی را بی ارزش خواند و افزود: هیچ لذت زودگذر دنیوی ارزش همیشه در عذاب و سختی بودن را ندارد زیرا شرایطی که در قیامت برای مجرمین و گناهکاران وجود دارد بسیار سخت تر و عذاب آورتر از عذاب های دنیوی است.
وی به نیمه شعبان مصادف با روز سربازان گمنام اشاره و اظهار کرد: از جانفشانی ها و فعالیت های امنیتی سربازان گمنام برای حراست و حفظ امنیت این آب و خاک تقدیر و تشکر می کنیم.
وی افزود: همه نیروهای مسلح در کنار سربازان گمنام امام زمان(عج) متحد هستند و در صدد ایجاد امنیت و آرامش برای کشور هستند.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: نیروهای اطلاعاتی با هوشیاری، نقشه ها و نیرنگ های دشمنان را کشف و خنثی کرده و با تامین امنیت کشور، مانع رسیدن دشمنان به اهداف پلیدشان می شوند.