سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

- نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان


معاون اجتماعی و ارشاد فرماندهی انتظامی کردستان:

به گزارش واحد خبر سنندج، عبدالله فاتحی اظهار کرد: نیروی انتظامی در استان در کنار مردم قرار دارد و امنیت پایداری که اکنون بر کردستان حاکم است نتیجه همین تعامل دوسویه مردم و پلیس است.

به گفته این مسئول، نیروی انتظامی در استان کردستان تمام تلاش خود را در راستای اجرای سیاست‌های ناجا که تامین امنیت و مقابله با مخلان امنیت بوده به کار بسته است.

فاتحی با اشاره به نقش مهم امنیت از دیدگاه دین اسلام افزود: امنیت و سلامت از مهم‌ترین نعمت‌های الهی هستند که تا زمانی که وجود دارند کمتر قدر آن را می‌دانیم.

وی خاطر نشان کرد: امنیت یکی از مهم‌ترین ارکان در رشد و توسعه هر جامعه بوده و نبود آن مانع هر نوع توسعه و حرکت رو به جلو است.

معاون اجتماعی و ارشاد فرماندهی انتظامی کردستان امنیت در استان را پایدار و مثال‌زدنی عنوان کرد و ادامه داد: بخشی از این امنیت حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای نظامی و انتظامی در استان است.

به گفته فاتحی، فرهنگ مردم کردستان به گونه‌ای است که ذاتا با جرم و جنایت مخالف هستند و این مهم نقش بسزایی در پایداری امنیت در این استان دارد.

وی با بیان اینکه هر کدام از ما به اندازه توان در تولید و حفظ امنیت جامعه سهیم هستیم، تصریح کرد: ترویج امر به معروف و مقابله با منکرات در جامعه نقش مهمی در ارتقای امنیت و بالا رفتن احساس امنیت در جامعه دارد.

معاون اجتماعی و ارشاد انتظامی کردستان خاطر نشان کرد: هر کدام از ما باید با جلوه‌های منکر در جامعه در قالب تذکر لسانی برخورد کنیم و مانع گسترش چنین ناهنجاری‌هایی باشیم که آسیب‌های اجتماعی به دنبال دارد.

فاتحی در ادامه به خطرات فضای مجازی و عدم شناخت کافی از آسیب‌های آن در جامعه اشاره کرد و گفت: امروزه بسیاری از جوانان و نوجوانان بدون آگاهی کامل از خطرات فضای مجازی به عنوان کاربر از این محیط استفاده می‌کنند و مشکلات زیادی را برای خود به وجود می‌آورند.

وی افزود: بچه‌ها سرمایه‌های زندگی هستند و خانواده‌ها باید آنها را با تبعات فضای مجازی آشنا کنند.

این مسئول اظهار کرد: امروزه برخی از دختران و زنان جوان در فضای مجازی با افرادی ارتباط برقرار می‌کنند که از ماهیت آنها اطلاع چندانی ندارند و همین امر موجب وقوع برخی جرایم و سوءاستفاده از آنان شده است.

فاتحی افزود: الگوهایی که در برخی برنامه‌های ماهواره‌ای و فیلم‌هایی که با اهداف خاص تولید و پخش می‌شود، منجر به الگوگیری برخی جوانان و بروز برخی رفتارهای ناصحیح شده است.

وی تصریح کرد: امروز دشمن اگرچه در پشت مرزها نیست، ولی از طریق فضای مجازی و ماهواره وارد خانه‌ها شده است و اگر مردم و به خصوص جوانان از پیامدهای آن مطلع نشوند، ناهنجاری در جامعه به وجود می‌آید.

آدرس کوتاه :