جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

تردد مسافران با شرایط خاص از مرز باشماق مریوان امکان‌‌پذیر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تردد مسافران با شرایط خاص از مرز باشماق مریوان امکان‌‌پذیر شد

تردد مسافران با شرایط خاص از مرز باشماق مریوان امکان‌‌پذیر شد


تردد مسافران با شرایط خاص از مرز باشماق مریوان امکان‌‌پذیر شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، افشین شعبانی اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع استان کردستان محدودیت و ممنوعیت تردد مسافر در مرز بین‌المللی باشماق مریوان ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه طرف عراقی همچنان از ورود برخی افراد به کشور خود از مرز باشماق ممانعت می‌کند، اضافه کرد: افرادی با شرایط خاص همچون داشتن اقامت و با تاییدیه کنسولگری و همچنین تجار و بازرگانان می‌توانند از این مرز وارد اقلیم کردستان عراق شوند.

مدیر پایانه مرزی باشماق مریوان با اشاره به اینکه طرف عراقی از مسافران ورودی و خروجی از مرز باشماق آزمایش کرونا می‌گیرد، افزود: هزینه آزمایش کرونا برای هر مسافر از مرز باشماق مریوان حدود ۱۲ میلیون ریال است که توسط طرف عراقی دریافت می‌شود.

وزارت داخلی حکومت اقلیم کردستان عراق ۲۵ تصمیم جدید در شرایط خاص کرونایی در این منطقه را اعلام کرد که دو گذرگاه حاج‌عمران (تمرچین) و باشماق از اول مرداد بر روی اتباع اقلیم کردستان که در ایران گرفتار شدند و قادر به بازگشت نبودند بازگشایی شد تا صرفا اتباع هر کشور به مبدا باز گردند.

همچنین دانشجویان، بیماران و یا کسانی که نیاز به درمان و یا پیوستن به خانواده در ایران دارند نیز می‌توانند با ارائه درخواست و بعد از تایید نهایی به ایران سفر کنند.
آدرس کوتاه :