جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

تداخل در بیش از 1900 پلاک منابع طبیعی کردستان صورت گرفته است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تداخل در بیش از 1900 پلاک منابع طبیعی کردستان صورت گرفته است

تداخل در بیش از 1900 پلاک منابع طبیعی کردستان صورت گرفته است


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان اظهار داشت:

تداخل در بیش از 1900 پلاک منابع طبیعی کردستان صورت گرفته است

پیمان باباپیری شامگاه دوشنبه در ششمین جلسه شورای هماهنگی جهاد کشاورزی استان کردستان، با اشاره به نزدیک شدن به هفته منابع طبیعی، اظهار داشت: از شنبه آینده با روز درختکاری هفته منابع طبیعی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه از مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها انتظار داریم در طول این هفته مراسمات پرباری داشته باشند،‌ عنوان کرد: در روز 16 اسفند جلسه شورای حفاظت از امور اراضی استان تشکیل خواهد شد و مدیران شهرستانی هم در آن حضور یابند و مشکلات و موانع خود را بیان کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان اضافه کرد: در این جلسه استاندار و رئیس کل دادگستری کردستان حضور خواهند داشت، بنابراین تمام موضوعات مربوط به تخلف، تصرف، گشت‌های نوروزی و بحث امور اراضی و تغییر کاربری در این جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این مسئول بیان داشت: در بحث لغو ضرورت پروانه چاه برای باغات دیم کارهای خوبی صورت گرفته و همچنین در بحث تخصیص اراضی دیم از مصوبات سفر مقام معظم رهبری، یک هزار و 100 هکتار را در آینده نزدیک انجام خواهیم داد.

باباپیری خاطرنشان کرد: در استان کردستان یک هزار و 937 پلاک اراضی ملی و منابع طبیعی داریم که بلااستثناء در همه آنها تداخل صورت گرفته است و باید بررسی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان کردستان نیز در این جلسه عنوان کرد: این مرکز هیچ کاری را بدون هماهنگی شهرستان‌ها انجام نمی‌دهد.

حجت‌الله کوشا با بیان اینکه بحث قلع و قمع بناهای غیرمجاز در اراضی ملی تمام و کمال وظیفه وزارت جهاد کشاورزی است و بنابراین نمی‌توانیم از زیر بار آن شانه خالی کنیم،‌ عنوان کرد: مرکز ترویج تنها نباید با قلع و قمع جلوی ساخت و ساز غیرمجاز را بگیرد بلکه باید در این راه از آگاه‌سازی کشاورزان، تعریف قوانین و آموزش‌های لازم استفاده کند.

کوشا افزود: مراکز ترویج جهاد کشاورزی باید نقطه امن کشاورزان باشند و در بحث اشتغال‌های خانگی اعتبارت مورد نیاز خود را از فرمانداری‌ها جذب کند.

مدیر امور اداری و رفاه و پشتیبانی جهاد کشاورزی کردستان نیز در این جلسه گفت: مدیران شهرستانی با وجود اینکه مشکلات مالی و پرسنلی بسیاری دارند اما باز دلسوزانه خدمت می‌کنند و این جای تقدیر دارد.

فریبرز بازیار ابراز داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای ادامه تحصیل همکاران در جهاد کشاورزی استان انجام شده و امیدواریم با تعامل با وزارت جهاد کشاورزی این مشکل حل شود.

بازیار وضعیت نمازخانه‌ها در جهاد کشاروزی شهرستان‌ها را نامناسب دانست و گفت: این مراکز نیاز به مرمت، بازسازی و تعمیر دارند و هزینه این مرمت‌سازی برای هر شهرستان 10 میلیون تومان است.

وی افزود: در آینده نزدیک موضوع خودروهای نقلیه سازمان جهاد کشاورزی استان با واگذاری به بخش خصوصی نوسازی می‌شوند و هم‌چنین در نظر داریم که تعدادی نیروی خدماتی و راننده جذب کنیم.

منبع خبرگزاری:فارس

آدرس کوتاه :