رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

تحقق درآمدهای مالیاتی باید در راستای منویات مقام معظم رهبری باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق درآمدهای مالیاتی باید در راستای منویات مقام معظم رهبری باشد

مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت:

تحقق درآمدهای مالیاتی باید در راستای منویات مقام معظم رهبری باشد

علیرضا الوندی روز شنبه در نشست روسای امور مالیاتی شهرستان های استان در سنندج افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به موضوع اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، باید در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و راهنمایی مودیان مالیاتی برای استفاده از ظرفیت های قانونی، فعالیت شود.
وی اظهار کرد: در این میان واحدهای تولیدی کوچک که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده اند به دلیل آسیب پذیری بیشتر دارای اهمیت بوده و نیازمند توجه جدی هستند.
مدیرکل سازمان امور مالیاتی کردستان ادامه داد: همه نهادها و سازمان ها از جمله اداره کل امور مالیاتی مکلف به حمایت از واحدهای تولیدی کوچک بوده و در این زمینه باید تلاش کنند.
وی افزود: در این راستا باید ضمن وصول حقوق حقه دولت از جمله مالیات، برای حمایت از تولید و اشتغال با جدیت، از تمام ظرفیت های قانون و تسهیلات ایجاد شده برای حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و اشتغالزا استفاده شود.
الوندی در ادامه به وضعیت استان در زمینه تحقق درآمدهای مالیاتی اشاره کرد و گفت: استان کردستان از جمله استان هایی است که به دلیل عدم وجود واحدهای تولیدی مناسب، فعال و موثر از اقتصاد پویایی برخوردار نبوده و اقتصاد این استان بیشتر متکی به کشاورزی و خدمات است که منابع مناسبی جهت اخذ مالیات نیست.
وی اظهار کرد: بر این اساس سالانه علیرغم اینکه تمام شاخص های موجود استان از جمله جمعیت و مساحت که نزدیک به 2 درصد از کل کشور است میزان وصولی استان هر ساله کمتر از نیم درصد از کل مالیات وصولی کشور است.
از مجموع درآمدهای مالیاتی استان کردستان 65درصد در بخش مالیات های مستقیم و 35 درصد در بخش مالیات های غیر مستقیم وصول خواهد شد.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا