سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تجلیل از برترینهای شبکه کردستان در جشنواره بیستم ودوم مراکز استانهای صداوسیما - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تجلیل از برترینهای شبکه کردستان در جشنواره بیستم ودوم مراکز استانهای صداوسیما

تجلیل از برترینهای شبکه کردستان در جشنواره بیستم ودوم مراکز استانهای صداوسیما


کردستان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان:

شبکه استانی کردستان در جشنواره بیست و دوم مراکز استانها که 25 مرداد تا 27 مرداد در خراسان شمالی برگزار شد در بخش سیما 9 جایزه برتر و سه مجری برتر را کسب کرد همچنین در ده برنامه نیز در بخش نهایی کاندید شد در بخش صدا نیز دو جایزه برتر به دست آورد در خش خبر نیز دو جایزه برتر کسب کرد واحد پژوهش و سنجش افکار مرکز کردستان در بخش اقتصادی رتبه اول جشنواره و چهار کاندید در بخش نهایی داشت. معاونت فضای مجازی نیز رتبه اول کشوری در بخش (بررسی شبکه های اجتماعی و تحلیل محتوا) و سه کاندید در بخش نهایی را کسب کرد. به همین مناسبت با حضور جمعی از مقامات با هداء لوح تقدیر و جوایز نقدی از این برگزیدگان تقدیر  شد.

سید عباس فاطمی رئیس سیمای استانها در این مراسم موفقیتهای فرهنگی را زمینه ساز توسعه اجتماعی سیاسی و اقتصادی دانست و گفت: موفقیتهای اخیر استان کردستان در تولید آثار فاخر و قرار گرفتن این استان در ده مرکز برتر کشور نوید بخش آن است که هنرمندان کردستانی توانسته اند از پتانسیل ها و ظرفیت های استان  برای معرفی  به کشور بهره بگیرند.

فاطمی غنای فرهنگی کردستان را زمینه ای مناسب برای تولید آثارفرهنگی بیان کرد و گفت: پشتوانه اصلی رسانه ملی مراکز استانها و پشتوانه مراکز استانها هم نیروهای توانمند و هنرمند هستند.

وی همچنین در این مراسم نوید تبدیل شدن استان کردستان به قطب موسیقی و مستند رابه مردم داد.

مدیر کل صداوسیما مرکز کردستان هم در این مراسم با اشاره به ظرفیتها و پتانسیلهای استان کردستان برای تولید آثار فاخر گفت: استفاده از جنبه های فرهنگی، زیباییهای اقلیمی طبیعی لباس و آداب و رسوم می تواند رسانه را بیش از پیش موفق کند.

عبدالملکی در ادامه با اشاره به پوشش 95 درصدی دیجیتال در کردستان گفت: مهرماه امسال کردستان میزبان مدیران ارشد فنی استانها خواهد بود و در این سفر با آنالوگ خداحافظی خواهیم کرد و بعد از آن پوشش شبکه ها صد در صد دیجیتال خواهد شد.

وی همچنین از فراهم شدن زمینه تولید سریال فاخر سنجر خان با مساعدت استاندار کردستان خبر داد و گفت سریال امیر نظام گروس هم به زودی وارد فاز اجرایی خواهد شد و در آینده سریال مستوره اردلان را هم تولید خواهیم کرد.

آدرس کوتاه :