جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

تاریخ دفاع مقدس باید به نسل‌های آینده منتقل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

تاریخ دفاع مقدس باید به نسل‌های آینده منتقل شود

تاریخ دفاع مقدس باید به نسل‌های آینده منتقل شود


استاندار کردستان گفت:

تاریخ دفاع مقدس باید به نسل‌های آینده منتقل شود

عبدالمحمد زاهدی در جلسه  برنامه‌ریزی و هماهنگی ستاد راهیان نور استان با بیان اینکه دوران دفاع مقدس از مهم‌ترین مقاطع تاریخی کشور است افزود : شرح رشادت‌های شهدا و فرزندان این مرزوبوم آنقدر ارزشمند و بااهمیت است که باید به نسل‌های آینده منقل شود.

وی با اشاره به اینکه در دوران جنگ تحمیلی  دشمن از جانب ابرقدرت‌های جهانی مورد حمایت سیاسی،مالی و نظامی بود اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس سرمایه‌های زیادی برای حفظ نظام و تمامیت ارضی کشور پرداخت شده است که به‌ هیچ‌وجه قابل محاسبه نیست.

زاهدی در ادامه سخنان خود به رفع نیازهای کاروان‌های راهیان نور که به کردستان سفر می‌کنند تکید کرد و افزود: عمده‌ترین مشکل کاروان‌های راهیان نور موضوع اسکان زائران است که باید علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های موجود سپاه از ظرفیت دیگر نهادها و سازمان‌ها نیز استفاده کرد.

استاندار کردستان با بیان اینکه امکانات موجود در ادارات متعلق به نظام است تصریح کرد: کلیه ادارات و سازمان‌های دولتی که ظرفیت اسکان دارند باید آن را کاملاً در اختیار راهیان نور قرار دهند.

وی فرمانداران هر شهرستان را مسوول تأمین مکان اقامت زائران دانست و اضافه کرد: ادارات سطح استان نسبت به نصب بنر با محتوای فاخر فرهنگی در مسیر کاروان‌های راهیان نور اقدام کنند.

زاهدی در پایان سفر کاروان‌های راهیان نور را از لحاظ تبادل فرهنگی و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی استان مثبت ارزیابی کرد و افزود: سفر کاروان‌های راهیان نور از لحاظ اقتصادی نیز به نفع استان و است.

 

منبع خبری: پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان

آدرس کوتاه :