جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

بیوتروریسم امنیت ملی و سلامت عمومی - نمایش محتوای خبر

 

 

بیوتروریسم امنیت ملی و سلامت عمومی

دکتر هومن قصری خبرداد:

بیوتروریسم امنیت ملی و سلامت عمومی

دکتر هومن قصری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی صبح امروز در همایش پدافند غیر عامل که در سطح مدیران، فرماندهان، کارشناسان ادارت و نهادهای دولتی استان کردستان در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد اظهار کرد: پدافند غیر عامل مثل مصونیت سازی بدن انسان است که از درون ما را مصون می سازد و معنای آن همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ ولو دشمن تهاجمی هم انجام دهد و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند اثری نخواهد کرد لذا امروزه در دنیا جنگ سایبری و الکترونیکی یکی از خطرناک ترین جنگ هاست.

وی گفت: بشر همواره در طول تاریخ از تکنولوژی دست یافته خویش جهت مقاصد شوم و منفعت طلبانه در جهت کشتار و نابودی انسان های بی گناه استفاده نموده است.

وی ادامه داد: پیشرفت های اخیر منجر به آن گردیده است که عوامل میکروبی و توکسین های بیولوژیکی به سلاحی مهلک تبدیل شده و حیات و سلامتی بشر را تهدید نماید لذا  بیوتروریسم و توان بالقوه آن برای تخریب و کشتار دسته جمعی از موضوعاتی است که بطور فزاینده ای توجه جهانیان را به خود معطوف داشته است. زیرا بطور همزمان دو مقوله امنیت ملی و سلامت عمومی را به مخاطره می اندازد.

قصری خاطر نشان کرد: با توجه به گسترش تکنولوژی جهت تولید آسان و انتشار عوامل بیولوژیک، آگاهی و آمادگی در برابر این حملات با آموزش در این راستا بیشتر فراهم خواهد شد.

منبع خبری بسیج سپاه بیت المقدس