جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

بیمارستان صحرایی در روستای گشکی شهرستان کامیاران برپا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بیمارستان صحرایی در روستای گشکی شهرستان کامیاران برپا شد

بیمارستان صحرایی در روستای گشکی شهرستان کامیاران برپا شد


با همکاری بیمارستان شهید قاضی سنندج و بسیج جامعه پزشکی سپاه بیت المقدس

بیمارستان صحرایی در روستای گشکی شهرستان کامیاران برپا شد

سرهنگ پاسدار دکتر سیدهاشم حسینی رئیس بیمارستان شهید دکتر قاضی سنندج از برپایی بیمارستان صحرایی غربالگر محور در روز چهارشنبه 12 اسفندماه در روستای گشکی شهرستان کامیاران خبر داد.

وی افزود: این بیمارستان صحرایی شامل یک اکیپ کامل پزشکی متشکل از پزشک عمومی،پرستار، متخصص چشم پزشکی، دندان پزشکی ، زنان و اطفال می باشد که به مدت دو روز در روستای گشکی شهرستان کامیاران مستقر می باشد و با اعزام اکیپ پزشکی به روستاهای اطراف نیز به ارائه خدمات پزشکی می پردازد.

بیمارستان های غربالگر محور نسل جدید بیمارستان های صحرایی؛

حسینی تصریح کرد: این بیمارستان نوع خاص و نسل جدیدی از بیمارستان‌ها است که به صورت غربال‌گر‌محور اقدام به درمان بیماران می‌کند.

وی ادامه داد: غربال‌گر‌محور به این معنا است که بیمارستان‌های صحرایی در گذشته یک بیمارستان کامل بودند و زمانی که بیمار به این بیمارستان‌ها مراجعه می‌کرد درمانش تا انتها در آن بیمارستان انجام می‌شد.

رئیس بیمارستان شهید دکتر قاضی سنندج اضافه کرد: در بیمارستان‌های صحرایی پزشک عمومی، پزشک متخصص، آزمایشگاه و اتاق عمل مستقر بودند و عمل‌های جراحی سبک (به غیر از عمل‌های جراحی که نیاز به بیهوشی عمیق داشت) نیز در آن انجام می‌شد و داروخانه نیز در بیمارستان‌های صحرایی وجود داشت و به بیماران سرپایی دارو داده می شد.

وی در ادامه به بیان دیگر تفاوت بیمارستان های صحرایی با غربالگر محور پرداخت و گفت: در بیمارستان های صحرایی شامل حجم زیاد مراجعه کننده بود و تعدادی از مراجعات نیز غیر ضروری بود و مانع از بررسی دقیق میشد، اما در این نوع نسل جدید بیمارستان های صحرایی، بیماران شناسایی و بعد از تشخص و بررسی به تدریج فراخوانی خواهند شد و مراتب درمان در مرکز استان پیگیری خواهد شد.

برپایی دو روز بیمارستان صحرایی غربالگر محور با محوریت روستای گشکی

حسینی بیان داشت: این بیمارستان صحرایی طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 12 و 13 اسفند ماه با محوریت روستای گشکی شهرستان کامیاران برپا است و اکیپ پزشکی به روستاهای اطراف نیز اعزام می شوند.

لازم به ذکر است بیمارستان صحرایی غربالگر محور روستای رزاب شهرستان سروآباد نیز طی روزهای 25 و 26 بهمن ماه برپا شد.   

منبع خبری:پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس  

آدرس کوتاه :