جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

بیش از 900 مسافر در راه مانده در پایگاه های امداد و نجات کردستان اسکان یافتند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 900 مسافر در راه مانده در پایگاه های امداد و نجات کردستان اسکان یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان عنوان کرد:

بیش از 900 مسافر در راه مانده در پایگاه های امداد و نجات کردستان اسکان یافتند

حسن خدابنده لو افزود: بیشترین اسکان مسافران در راه مانده به دلیل برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در مسیرهای سقز - بانه، مسیر زرینه و مسیر مریوان انجام شد.
وی با بیان اینکه از 25 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین سال جاری و در قالب طرح امداد و نجات 47 حادثه در استان رخ داد گفت: از این تعداد حادثه 26 مورد جاده و ترافیک، یک مورد کوهستان، 9 مورد نیز برف و کولاک و 10 مورد هم پذیرش حضوری بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به امداد رسانی به پنج هزار و 61 حادثه دیده در این ایام اظهار کرد: در این ایام 31 نفر مصدوم برای مداوا به مراکز درمانی و بهداشتی انتقال داده شده و 10 نفر بصورت سرپایی مداوا شدند.
وی در ادامه به اجرای طرح ایمن سلامت از 26 اسفند سال گذشته تا 13 فروردین سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت 141 هزار نفر به ایستگاه های سلامت استان مراجعه کردند و سه هزار و 390 مسافر نیز در خیمه های نماز برپا شده در شهرستان های استان به اقامه نماز پرداختند.
خدابنده لو افزود: همچنین دو هزار و 900 نفر در ایستگاه های سلامت برپا شده در سطح استان برای تست فشار خون و قند خون حضور پیدا کردند و 130 هزار نقشه و بروشور راهنمای گردشگری هم در میان مسافران توزیع شد.
وی برپایی فضای دوستدار کودک در تمامی شهرستان های استان را از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر استان در ایام تعطیلات نوروز عنوان کرد و گفت: در این ایام دو هزار و 730 کودک از این فضاها بهره مند شدند.
در ایام تعطیلات نوروزی حدود 50 پایگاه توسط جمعیت جوانان هلال احمر کردستان در استان دایر شد که از این تعداد 15 پگاه ثابت، سیار و موقت، 10 پایکاه پشتیبان و 24 پایگاه نیز در قالب ایستگاه ایمنی و سلامت بود.

منبع خبرگزاری: ایرنا