جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

بیش از 380 هزار گردشگر در نوروز امسال از بانه دیدن کرده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 380 هزار گردشگر در نوروز امسال از بانه دیدن کرده اند

فرماندار بانه عنوان کرد:

بیش از 380 هزار گردشگر در نوروز امسال از بانه دیدن کرده اند

راشد عذیری افزود: از این تعداد بیش از 80 هزار مسافر نوروزی در شش هتل، هفت آپارتمان، 29 مدرسه با 188 کلاس درس، 140 واحد استیجاری مجاز و چهار سالن ورزشی و مراکز اقامتی آموزش و پرورش، شهرداری و مامور سراهای ادارات و نهادهای بانه اسکان یافتند.
وی اظهارکرد: تعداد گردشگران بانه به دلیل بارش های اخیر و ممنوعیت تردد در جاده سقز ـ بانه نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است.
وی یادآورشد: با وجود بارش های چند روز اخیر در سطح استان به ویژه در سقز و بانه هم اکنون مشکل جدی در زمینه راه های اصلی و فرعی وجود ندارد.
به گفته وی راه ارتباطی چند روستای دور افتاده به دلیل از بین رفتن پل با مشکلاتی مواجه شد که تمهیدات لازم برای بازسازی و برآورد خسارت انجام گرفت.
عذیری با اشاره به اینکه در زمینه امکانات درون شهری و اماکن مسکونی در سطح شهر بانه مشکل و خسارت جدی نداشتیم، گفت: خسارت جانی نیز در بانه نداشتیم و خسارت مالی نیز چشمگیر نبود.
وی بیشترین خسارت ناشی از بارش باران شدید در چند روز گذشته را مربوط به بخش کشاورزی و باغداری دانست.
فرماندار بانه با بیان اینکه بازار بانه بیشترین آمار گردشگران را در تعطیلات نوروزی امسال در سطح کردستان به خود اختصاص داده است اظهار کرد: مناطق زیبا و دیدنی، دشت سورن و نجنه نیز بعد از بازار بانه در ردیف بیشترین بازدید گردشگران نوروزی در این شهرستان قرار دارند. 

منبع خبرگزاری: ایرنا