سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

بیش از یک هزار نفر کادر بهداشت و درمان به کرونا مبتلا شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بیش از یک هزار نفر کادر بهداشت و درمان به کرونا مبتلا شدند

بیش از یک هزار نفر کادر بهداشت و درمان به کرونا مبتلا شدند


بیش از یک هزار نفر کادر بهداشت و درمان به کرونا مبتلا شدند

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، معاون امور بهداشتی دانشگاه پزشکی کردستان گفت: همه‌گیری کرونا که به موج سوم خود رسیده، و تاکنون موجب ابتلای تعداد زیادی از پرسنل بهداشت و درمان شده و سه نفر از پرسنل درمان نیز به خیل شهدای سلامت پیوستند.

ابراهیم قادری گفت: خستگی کادر بهداشت و درمان و فشار ناشی از افزایش ابتلا و بستری افراد مبتلا به این بیماری در بیمارستان‌های استان در چند روز اخیر به اوج خود رسیده، ولی آنان با تمام توان و با قدرت به ارائه خدمات خود ادامه می‌دهند.

وی  با اشاره به آمار مرگ و میر‌های ناشی از کرونا در استان بر اساس تفکیک جنسیت افرود: تاکنون ۶۳۶ نفر در استان بر اثر ابتلا به این ویروس فوت شده‌اند که بیشترین تعداد مربوط به آقایان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تعداد زنان باردار مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در استان را ۳۳۵ نفر اعلام کرد و یادآور شد: از این تعداد ۱۷۰ مادر باردار بستری و تحت درمان قرار گرفتند و خوشبختانه هیچ فردی فوت شده، نداشتیم.

قادری با بیان اینکه رعایت اصول اولیه بهداشتی موجب تقویت روحیه جامعه پزشکی، کاهش بار مراجعه و جلوگیری از عزادار شدن بیش از پیش مردم خواهد شد، گفت: در این شرایط انتظار می‌رود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ماندن در خانه، همراه و همدل با کادر بهداشت و درمان باشیم چرا که آن‌ها با وجود فشار کاری، با تمام وجود خدمت می‌کنند.

وی  تاکید کرد: عده زیادی از مدافعان سلامت خط‌شکن نبرد با کرونا برای حفظ سلامت جامعه و نجات جان همنوعان در نبردی سخت و سهمگین با قبول این وظیفه سنگین با این بیماری هزار رنگ می‌جنگند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: تنها راه قدردانی و حمایت از آن‌ها در شرایط فعلی رعایت جدی اصول بهداشتی در پیشگیری از این بیماری با فاصله‌گذاری اجتماعی، شست و شوی مداوم دست‌ها و استفاده از ماسک است.

آدرس کوتاه :