جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

بهرەبرداری از ۲ طرح در سنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بهرەبرداری از ۲ طرح در سنندج

بهرەبرداری از ۲ طرح در سنندج


کردستان؛ اقتصادی

بهرەبرداری از ۲ طرح در سنندج

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، بهمن مرادنیا در مراسم بهره برداری از این واحد، گفت: این مرغداری با هزینه هشت میلیارد ریال جزو مدرن‌ترین مرغداری‌های استان است.

وی سرمایه‌گذاری در صنعت طیور استان برای تداوم حیات این صنعت را مورد تاکید قرار داد و افزود: ۱۰۰ میلیارد ریال یارانه تسهیلات سود بانکی به بخش کشاورزی نیز تعلق گرفته است که امیدواریم این رقم بتواند بخش از نیاز‌های بخش کشاورزی و مرغداری‌ها را مرتفع کند.
استاندار کردستان صنعت طیور را از ظرفیت‌های مهم استان دانست و اظهار داشت: هم اکنون ۷۴۰ واحد مرغداری در استان وجود دارد که ظرفیت تولید ۶۰ میلیون قطعه مرغ در سال را دارد و۱۳ هزار نفر نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند.
مرادنیا در آیین افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهر حسین آباد بر ضرورت ساماندهی فاضلاب روستا‌هایی که در حاشیه سد قشلاق سنندج وجود دارند تاکید کرد.
وی با بیان اینکه ایجاد تصفیه‌خانه‌های فاضلاب مهم و با سلامت مردم ارتباط دارد گفت: لازم است مسئولان و مدیران مرتبط با بخش آب و فاضلاب ساماندهی فاضلاب روستا‌های حاشیه سد‌ها را به جد در دستور کار داشته باشند.
استاندار کردستان هزینه صرف شده برای این پروژه را سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ذکر کرد و ادامه داد: در ایام دهه فجر حدود هشت میلیارد تومان در بخش حسین آباد طرح و پروژه به بهره برداری می‌رسد.
آدرس کوتاه :