سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

بهره‌برداری از مسیر چهار تونل سنندج تهران/احداث مبلمان جاده ای در گردنه صلوات‌آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بهره‌برداری از مسیر چهار تونل سنندج تهران/احداث مبلمان جاده ای در گردنه صلوات‌آباد

بهره‌برداری از مسیر چهار تونل سنندج تهران/احداث مبلمان جاده ای در گردنه صلوات‌آباد


استاندار کردستان عنوان کرد

عبدالمحمد زاهدی شامگاه امروز در بازدید از پروژه چهار بانده کردن گردنه صلوات آباد سنندج اظهار داشت: گردنه صلوات آباد یکی از مسیرهای مهم ورودی شهر سنندج است که علاوه بر بار ترافیکی و تردد از لحاظ بحث تفرجگاهی نیز برای مردم سنندج و استان حایز اهمیت است. 

وی افزود: از گذشته مطالعات زیادی در راستای بهبود وضعیت این گردنه انجام شده و تغییر مسیر داده شود اما این مطالعات به نتیجه نرسیده بود. 

زاهدی افزود: با توجه به اهمیت تفرجگاهی این مسیر به این نتیجه رسیدیم که به جای تغییر دادن مسیر فعلی را ارتقاء بدهیم.

وی  تصریح کرد: در همین راستا 21 کیلومتر از مسیر گردنه صلوات‌آباد را با هدف استفاده از ظرفیت پیمانکاران بومی به 3 قطعه تقسیم کردیم.

استاندار کردستان ادامه داد: در 3 قطعه در حال حاضر فعالیت انجام می شود و قرار است هر 5 تونل این مسیر یک طرفه شود.

به گفته وی، با اجرا و بهره‌برداری از این پروژه مسیر رفت به سمت همدان از تونل عبور می‌کند و مسیر برگشت از کنار گذری که ایجاد خواهد شد عبور خواهد کرد. 

وی افزود: در حال حاضر در چهار تونل کار در حال انجام است، اما تونل ابتدای که بزرگترین تونل این مسیر نیز به حساب می آید از نظر زمین‌شناختی نیاز به مطالعه و تحقیق بیشتر دارد. 

زاهدی خاطرنشان کرد: به طور قطع و یقین تا پایان تابستان سال 97 به جز تونل اول بقیه مسیر راه‌اندازی می شود و بعد از آسفالت هرقطعه‌ای از آن بهره‌برداری می‌شود. 

وی ادامه داد: یک مسئله که برای مردم سنندج بسیار اهمیت دارد بحث مبلمان جاده‌ای این مسیر و استفاده از ظرفیت تفریحی و تفرجگاهی آن است که به منظور پاسخگویی به این مطالبه احداث یک مبلمان جاده‌ای را در این مسیر در دستور کار قرار داده‌ایم.

استاندار کردستان در پایان به بحث هزینه‌های این طرح اشاره کرد و افزود: برای اجرای این پروژه غالب بر 31 میلیارد تومان هزینه می‌شود.

 

آدرس کوتاه :