جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

بزرگترین معروف در ادارات ایجاد یک سیستم کارآمد جهت خدمتگزاری به مردم است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بزرگترین معروف در ادارات ایجاد یک سیستم کارآمد جهت خدمتگزاری به مردم است

بزرگترین معروف در ادارات ایجاد یک سیستم کارآمد جهت خدمتگزاری به مردم است


رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت:

بزرگترین معروف در ادارات ایجاد یک سیستم کارآمد جهت خدمتگزاری به مردم است

بهرام نصراللهی زاده در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر این سازمان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر خارج از وظیفه اداری یک مسوولیت شرعی و اخلاقی است، افزود؛ کشور ما اسلامی است و احکام و اخلاق و شعایر اسلامی در همه لایه های آن باید مشهود باشد.
وی گفت: امروزه نگرش متفاوتی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شایع شده است و آن صرفاً خلاصه کردن این فریضه مهم در موضوعاتی چون حجاب است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان تصریح کرد: موضوعاتی چون حجاب و عفاف جزو بدیهیات زندگی است و برای همه ما باید این موضوعات از اصول اصلی زندگی مان باشد، بنابراین باید در حوزه های دیگر امر به معروف و نهی از منکر در ادارات همچون پاسخ گویی صحیح به ارباب رجوع، انضباط اداری، صرفه جویی، پرهیز از اتلاف منابع و غیره آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم.
وی اظهار کرد: اگر در یک اداره منابع حیف و میل شود و براساس مصالح جامعه هزینه نشود این خود منکر است و باید ضمن پرهیز از این اقدامات تلاش کنیم یک سیستم اداری معنوی و پایبند به اخلاق و اصول شرعی داشته باشیم.
نصراللهی زاده افزود: فضای اداری باید فضای دوستی، همکاری، حفظ حرمت و تعامل باشد و هنجارهای پذیرفته شده و ارزش های اسلامی از سوی همه رعایت شود.
وی فضای پاک و سالم، توام با احترام را در ادارات به سود جامعه دانست و گفت: همه باید سعی کنیم با رفتار حسنه و انجام کار صحیح مردم را به امر به معروف و نهی از منکر دعوت کنیم و شفافیت و کارآمدی را در خدمت به مردم استان در اولویت قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه گاهی سیستم اداری نسبت به ارباب رجوع یک سیستم متکبر است، گفت: ترویج فرهنگ نقد و نقدپذیری خود از معروفات است که سیستم اداری باید برای خود نهادینه کند.

منبع خبرگزاری:ایرنا

 

آدرس کوتاه :