سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری مسابقه شنای آب‌های خروشان در دریاچه زریوار مریوان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

برگزاری مسابقه شنای آب‌های خروشان در دریاچه زریوار مریوان

برگزاری مسابقه شنای آب‌های خروشان در دریاچه زریوار مریوان


رئیس فدراسیون شنا خبرداد:

برگزاری مسابقه شنای آب‌های خروشان در دریاچه زریوار مریوان

محسن رضوانی دوشنبه شب در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان اظهار کرد: با توجه به استعدادها و ظرفیت‌هایی که در رشته‌های ورزشی در کردستان وجود دارد انتظار ما در بحث قهرمان‌پروری و مدال‌آوری بیش از سایر استان‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه توجه اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان به رشته‌های ورزشی مختلف از جمله شنا بسیار مناسب بوده و همین امر بستر دستیابی به اهداف را در بحث قهرمان‌پروری فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه به زودی سفری به استان کردستان خواهیم داشت، گفت: خوشبختانه به لحاظ زیرساخت‌ها در رشته ورزشی شنا در اکثر شهرستان‌های استان از شرایط مناسبی برخوردار هستیم و طی دو سال اخیر نیز چند استخر مناسب از طریق بخش دولتی در شهرستان‌های دهگلان، مریوان و بانه احداث شده است.

وی اذعان کرد: وضعیت رشته شنا در حال حاضر بسیار مناسب بوده و در زمینه مدال‌آوری نیز از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه حضور در میادین بین‌المللی و کسب مدال‌های برتر چشم‌انداز فدراسیون در این رشته ورزشی است، اضافه کرد: استان کردستان نیز در این راستا می‌تواند در بحث قهرمانی به جایگاهی سایر استان‌های کشور برسد.

رئیس فدراسیون شنا از برگزاری مسابقه شنای آب‌های خروشان در دریاچه زریوار مریوان خبر داد و گفت: این آمادگی در فدراسیون وجود دارد و امیدواریم با هماهنگی و تلاش اداره کل شاهد برگزاری این رخداد بزرگ ورزشی در استان کردستان باشیم.

هیأت‌های شنا به جای استخرداری، قهرمان‌پروری کنند

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان نیز در این دیدار اظهار کرد: شنا دلسوخته می‌خواهد و این رشته برای ارتقا و صاحب عنوان شدن نیاز به توجه جدی دارد.

حامد جولایی گفت: هیأت‌های شنا در استان‌ها من جمله کردستان به جای استخرداری باید قهرمان‌پروری کنند چرا که رشته شنا یکی از پرمدال‌ترین رشته‌های ورزشی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اکثر شهرستان‌های استان کردستان به لحاظ داشتن زیرساخت‌های مناسب در این رشته شرایط خوبی دارند، گفت: طی دو سال اخیر نیز ظرفیت‌های خوبی به زیرساخت‌های قبلی استان اضافه شده است.

وی با تاکید براینکه در همگانی مشکلی نداریم و باید بیشتر در زمینه قهرمانی در استان کار شود، گفت: در یک سال اخیر در رده‌های پایه به عناوین خوبی دست یافته‌ایم.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :