سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری مراسم گرامیداشت شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مسجد دانشگاه - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

برگزاری مراسم گرامیداشت شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مسجد دانشگاه

برگزاری مراسم گرامیداشت شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مسجد دانشگاه


ماه مبارک رمضان در مسجد دانشگاه کردستان:

در این مراسم معنوی بعد از قرائت قرآن و قرائت دعای جوشن کبیر، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: امام صادق(ع) در روایتی فرموده است: تقدیر مقدرات در شب نوزدهم، تحکیم آن در شب بیست و یکم، و امضاء و حتمی شدن آن در شب بیست و سوم است.

حجت الاسلام و المسلمین عارضی افزود: با توجه به حدیث قدسی که خداوند فرموده است: "من همنشین کسی هستم که با من بنشیند، مطیع کسی هستم که از من فرمان ببرد و بر کسی بخشنده هستم که از من طلب استغفار کند"، شب قدر شب همنشینی با خدا ، شب دعا و استغفار می باشد.

وی همچنین اظهار داشت: واژه انزلنا نشان دهنده نزول قرآن در این شب مبارک است و کسانیکه به آن مستمسک شوند، هدایت می یابند ، فعل مضارع تنزل در آیه " تنزل الملائکته و الروح فیها"  نیز بیانگر  این می باشد که ملائکه و روح  هر سال بطور مستمر در این شب فرود می آیند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه در پایان سخنان خود مردم را به خواندن وصیت نامه 47 نهج البلاغه حضرت علی (ع) که برای فرزندانش نوشته است توصیه نمود.

  در ادامه مراسم بعد از اجرای مداحی ، طرح اکرام ایتام از سوی کمیته امداد در میان شب زنده داران تشریح و نسبت به ترغیب و حمایت    ازکودکان بی سرپرست اطلاع رسانی شد .

 لازم به ذکر است در این مراسم  شب زنده داران در مسجد کوثر دانشگاه علوم پزشکی کردستان سحر را مهمان یکی از خیرین نیکوکار بودند.

منبع خبری:وب دانشگاه کردستان

آدرس کوتاه :