جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

برنامه های صدا و سیمای مرکز کردستان در ایام نوروز 95 - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

برنامه های صدا و سیمای مرکز کردستان در ایام نوروز 95

برنامه های صدا و سیمای مرکز کردستان در ایام نوروز 95


نوروز 95 همراه با برنامه های رادیو و تلویزیون

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان:

در بخش صدا برنامه «نوروزی کورده واری» ویژه تحویل سال به تهیه کنندگی علی یونسی از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح الی 8و 30 دقیقه صبح به روی آنتن می­رود این برنامه به صورت زنده پخش می­گردد و در طی برنامه با مراکز دیگر ارتباط مستقیم برقرار می­شود و سعی دارد لحظاتی شاد و مفرح را برای شنوندگان به ارمغان بیاورد.

از 29 اسفند لغایت 13 فروردین برنامه «جیژوانی به هار» هر روز از ساعت 9 الی 11 به تهیه کنندگی تورج میناگری، حسین سلطانیان، علی یونسی و مهدی حبیبی از صدای مرکز کردستان پخش می­گردد این برنامه شامل بخشهای موسقی محلی و ایرانی اقوام، نمایش، گزارش، کارشناسان ادبی فرهنگی، بهداشتی و ... است از دیگر بخشهای این برنامه مسابقه تلفنی و پیامکی می باشد.

صدای مرکز کردستان همچنین برنامه دیگری با عنوان «به هاری کورده واری» از 1 فروردین لغایت 13 فروردین هر روز از ساعت 16 الی 18  به تهیه کنندگی علی رحمانی، ندا نقیبی و علی یونسی پخش خواهد کرد.

گروه نمایش مرکز کردستان نیز ضبط و تولید نمایشهای کوتاه نوروزی برای ویژه برنامه های (نوروزی کورده واری، به هاری کورده واری، جیژوانی به هار) به تعداد 92 باکس و به مدت حدود 720 دقیقه به تهیه کنندگی و نویسندگی آزاد پیر خضری، فتانه مرادی و افشین خدری تدارک دیده است بازیگران این نمایشها گروه نمایش صدای مرکز کردستان می باشند.

در حوزه سیما نیز برنامه های جالب و متنوعی مختص ایام نوروز تهیه گردیده است.

ویژه برنامه «سالی تازه هاته وه» به معنی (سال نو آمد) به مدت 60 دقیه هر شب با اجرای سه  مجری و با آیتمهای متنوعی از جمله معرفی نخبگان کرد، میهمانان نوروزی، اجرای زنده گروههای فولکلور و خوانندگان کردزبان، آداب و رسوم مردم کردستان در ایام نوروز، معرفی بازیها و معرفی آئینهای بومی نوروزی در بهار از سیمای مرکز کردستان به صورت زنده پخش می شود تهیه کننده این برنامه فرید آریا نژاد است.

برنامه ی زنده سلاو کردستان  ویژه نوروز در ساعت فعلی همان برنامه ادامه خواهند یافت

سریال جذاب «شاکی»  به تهیه کنندگی و کارگردانی ستار چمنی گل از تولیدات سیمای مرکز کردستان در 13 قسمت در ایام نوروز پخش می شود در این سریال شاد و طنز اجتماعی بازیگران موردعلاقه استان به ایفای نقش می پردازند.

برنامه ویژه تحویل سال با عنوان  «سالی تازه هاته وه» نیز از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح الی 8و 30 دقیقه صبح از سیمای مرکز پخش می شود.

موسیقی تصویرهای کوتاهی تحت عنوان «اقلیم» برای معرفی جاذبه های گردشگری استان کردستان در سنندج، مریوان و اورامان تولید شده و علاوه بر پخش از شبکه استانی، برای شبکه های سراسری سیما ارسال خواهد شد.

 در این برنامه ها به موضوعاتی از قبیل رعایت نکات ایمنی و بهداشتی، معرفی آداب و رسوم مردم استان در این ایام، معرفی اماکن گردشگری و صنایع دستی، اطلاع رسانی از شرایط جوی و هواشناسی، معرفی استان و اطلاع رسانی از عملکرد ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان پرداخت خواهد شد.

آدرس کوتاه :