رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در کردستان تشریح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در کردستان تشریح شد

کردستان

علی‌عباس داودنیا اظهار داشت: اظهار داشت: سیاست و هدف سازمان بسیج هنرمندان کمک به کارهای بر زمین مانده است و در این زمینه با حوزه هنری و ارشاد اسلامی تعامل خوبی داریم.

به گفته رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان، این سازمان با استفاده از ظرفیت 8 انجمن سازماندهی شده در کردستان، اقدامات خوبی در زمینه‌های مختلف هنری در کردستان انجام شده است.

داودنیا تصریح کرد: سال گذشته سازمان بسیج هنرمندان جدای از برگزاری جشنواره شعر کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد، جشنواره آواها و نواها، جشنواره فیلم بسیج و جشنواره شعر بسیج را در استان برگزار کرد که با استقبال خوب هنرمندان روبه‌رو بود و امسال نیز برنامه‌های خوبی خواهد داشت.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان در ادامه با یادآوری هفته هنر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: هفته هنر انقلاب اسلامی از ۱۹ فروردین شروع می‌شود و تا بیست و پنجم ادامه می‌یابد.

وی افزود: برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری برای گرامیداشت این هفته تدارک دیده شده است.

داودنیا، دیدار هنرمندان با نماینده ولی فقیه در استان و امامان‌ جمعه شهرستان‌های استان، غبارروبی وعطرافشانی مزار شهدای هنرمند، مراسم تجلیل از هنرمندان شاخص و ارزشی و جشن میلاد حضرت علی(ع) در سالن شماره یک سینما بهمن با مشارکت و همکاری حوزه هنری و حضور هنرمندان برای تبیین هنر انقلاب اسلامی در برنامه‌های رادیو وتلویزیون را از جمله برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در کردستان ذکر کرد.

وی همچنین افزود: همایش تبیین گفتمان هنر‌انقلاب اسلامی، همایش تجلیل از چهره‌های شاخص هنری استان، دیدار و سرکشی از هنرمندان پیشکسوت استان، دیدار با خانواده‌های معظم شهدای هنرمند در سراسر استان و برپایی نمایشگاه‌های عکس، نقاشی و تجسمی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده این هفته در کردستان خواهد بود.

داودنیا گفت: ستاد هماهنگی بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی با مسوولیت معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان تشکیل شده است.

گفتنی است؛ بیستم فروردین‌ سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی بعنوان ‌روز بسیج هنرمندان نامگذاری شده است.