رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

برخی‌ها نمی‌گذارند سرمايه‌گذاري در استان كردستان شكل بگیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

برخی‌ها نمی‌گذارند سرمايه‌گذاري در استان كردستان شكل بگیرد

رئيس كميسيون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق سنندج:

برخی‌ها نمی‌گذارند سرمايه‌گذاري در استان كردستان شكل بگیرد

محمدنجیب اداک شامگاه چهار‌شنبه در بیست و سومین نشست کمیسیون  گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق سنندج در جلسه معرفی پروژه گردشگری «فامیلی لاند» سنندج و معرفی سایت باستان شناسی «زردویان مریوان»، عنوان کرد: در جلسه قبلی قرار بر این بود مشکلات صنایع دستی را رصد و بر روی کاغذ پیاده کنیم.

وی افزود: در چندین جلسه ما از این موضوع گله‌مند شدیم، در مجلس بیمه صنایع دستی از سال ۸۸ مصوب شد و تا ۹۳ اجرایی شد و دوباره این موضوع را در مجلس مطرح کردیم و انشاءالله دوباره اجرایی می‌شود.

اداک تصریح کرد: بر این باور هستیم که در دل کمیسیون گردشگری، انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی شکل بگیرد و خوشبخانه بخش صنایع دستی مشتاق این موضوع بودند.

وی اظهار داشت: ما به عنوان بخش خصوصی باید خودمان مطالبه‌گر چیزهایمان باشیم و تا ۲ هفته آیند انجمن صنایع دستی شکل می گیرد.

رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج با اشاره به اینکه تلاش کرده‌ایم تا دلسوزان صنایع دستی را به این انجمن بیاوریم، گفت: با شهر کرمان صحبت کرده‌ایم چراکه هم ما چیزهای زیبای بسیاری داریم که به آنها نشان دهیم و هم آنها به ما و در این راستا تفاهم‌نامه‌ای حاصل شده است.

اداک با اشاره به پروژه گردشگری «فامیلی لاند» خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار این پروژه مهندس سید عبدالرحمان علوی عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی و صاحب کارخانه هکتار روز است.

وی افزود: چون جای شهربازی صفر تا ۱٠٠ برای همه رده‌های سنی در سنندج خالی دیده می‌شد خوشبختانه سرمایه‌گذار در مدت زمان کم این موضوع را در شهرداری مطرح و شروع به انجام این پروژه کردند.

اداک تصریح کرد: متاسفانه برخی قوانین دست و پاگیر موجب عدم توسعه استان به ویژه مناطق محروم هستند و ما به عنوان اتاق بازرگانی باید این قوانین را پایش کنیم.

رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج عنوان کرد: خیلی از این قوانین مخل کسب و کار هستند و باید تغییر یابند و بسیاری از کارشناسان ما عمدی یا غیرعمدی نمی‌گذارند سرمایه‌گذاری در استان کردستان شکل بگیرد.

اداک بیان کرد: کردستان موزه روباز است و در هرجای خاک آن گوهرهای گرانبها و آثار باستانی نهفته است.