جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

برخورد با باندهای قاچاق عامل اصلی کاهش این پدیده در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

برخورد با باندهای قاچاق عامل اصلی کاهش این پدیده در کردستان

برخورد با باندهای قاچاق عامل اصلی کاهش این پدیده در کردستان


دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز کرستان

برخورد با باندهای قاچاق عامل اصلی کاهش این پدیده در کردستان

رضا میرزرایی در نشست تخصصی کارشناسان سازمانهای مردم نهاد کردستان که با هدف ارائه راهکارهای پیشگیرانه از قاچاق کالا وارز در استانداری کردستان برگزار شد، افزود: یکی از راهکار‌های اساسی برای کاهش قاچاق کالا وارز، برنامه ریزی برای افزایش اقدامات پیشگیرانه واستفاده از تکنولوژی ونرم افزارهای جدید در مبارزه با قاچاق کالا وارز است. 

وی با اشاره به تاثیر برنامه‌های پیشگیرانه در راستای کاهش قاچاق کالا وارز گفت: کاهش نرخ تورم ورساندن آن به تورم تک رقمی واستفاده از سیستم‌های پیشرفته نرم افزاری نیز در کاهش قاچاق موثر بوده است.

به گفته میرزایی، سال گذشته ۵۳ ودر سال جاری تاکنون ۲۳ باند قاچاق شناسایی ودستگیر شده اند.

وی افزود: درسال ۹۲ میزان قاچاق کالا ۲۷ میلیارد دلار بوده که با تمهیدات اندیشیده شده و اقدامات صورت گرفته از سوی دستگاه‌های اجرایی این آمار به ۱۲. ۶ میلیارددلار رسیده است و این نشان از کاهش ۵۰ درصدی حجم قاچاق کالا دارد.

وی با اشاره به کاهش قاچاق در زمینه‌های مختلف سوخت، لوازم آرایشی وبهداشتی، سیگار ودخانیات ومشروبات الکلی افزود:این امر نتیجه برنامه ریزی‌های منسجم وپیشگیرانه بوده است.

در ادامه این نشست فرهنگ سازی مناسب مصرف کالا، استفاده از لوازم آرایشی وبهداشتی، وایجاد وحدت رویه وآگاهی بخشی اجتماعی برای مبارزه با قاچاق کالا وارز ومصرف کاهای ایرانی مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

منبع خبرگزاری: صدا وسیما مرکز کردستان

آدرس کوتاه :