جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

برای هدایت جامعه در مسیر صحیح به قرآن و نماز نیاز داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

برای هدایت جامعه در مسیر صحیح به قرآن و نماز نیاز داریم

برای هدایت جامعه در مسیر صحیح به قرآن و نماز نیاز داریم


نماینده ولی فقیه در کردستان:

برای هدایت جامعه در مسیر صحیح به قرآن و نماز نیاز داریم

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه، تمام لحظات ماه رمضان، افضل است، افزود: اگر لیله القدر هم همین قدر عظمت پیدا می‌کند بخاطر نزول قرآن است.
آیت الله شاهرودی خاطرنشان کرد: قرآن بعنوان اصل و محور است، لذا ثقل اکبر است و اساس همه معارف اسلامی قرآن کریم است و ائمه علیهم السلام نیز مفسران حقیقی و مجریان آن در جامعه، و ثقل کبیر هستند.
نماینده، ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه ما باید در قرآن، تفکر، تعقل و تدبر کنیم، گفت: ما معتقدیم برای هدایت جامعه در مسیر صحیح، هم نیاز به قرآن داریم و هم نیاز به ادای فریضه نماز، چرا که قرآن و نماز ما را از ظلمت‌ها و غفلت‌ها باز می‌دارد.
وی افزود: در جامعه ما باید فرهنگ نماز و مفاهیم قرآن بیشتر از گذشته در تمام ادارات و مدارس و دانشگاه‌ها حاکم شود چرا که نماز و قرآن هدایت بشر را در پی دارد و جاودانه است.
مدیر عامل اتحادیه‌های قرآنی استان کردستان نیز، با بیان اینکه استان کردستان پتانسیل‌های زیادی در زمینه قرائت قرآن دارد، گفت: استفاده از صاحبنظران حوزه علوم قرآنی، تشکیل شورای شایستگی در استان، برگزاری دوره‌های ارتقای سطح مربیان و حمایت از برگزاری محافل انس با قرآن از جمله مطالبات جامعه قرآنی کردستان است. 
زهرا زندی با ارائه پیشنهادات و طرح‌هایی برای پیشبرد اهداف اتحادیه‌های قرآنی، افزود: جمع آوری آثار فاخر هنرمندان و شاعران استان با موضوع قرآن، بکارگیری نخبگان قرآنی در ادارات و نهاد‌های دولتی، راه اندازی موزه قرآن در مرکز استان، راه اندازی کتابخانه و محصولات تخصصی قرآنی در استان، حمایت از مولفان و محققان حوزه قرآن و ایجاد و راه اندازی حداقل یک مدرسه قرآنی در هر شهرستان برای تربیت حافظ قرآن را، برای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه مهم دانست.

آدرس کوتاه :