جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

برای تشکل های غیر دولتی حامی طبیعت مجوز صادر می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

برای تشکل های غیر دولتی حامی طبیعت مجوز صادر می شود

برای تشکل های غیر دولتی حامی طبیعت مجوز صادر می شود


فرماندار کامیارانخبر داد:

برای تشکل های غیر دولتی حامی طبیعت مجوز صادر می شود

مسعود روحانی روز شنبه در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی در کامیاران گفت: تلاش برای رعایت الگوی مصرف صحیح از منابع طبیعی باید یکی از هدف های منابع طبیعی شهرستان باشد و این هدف جز با همکاری تمامی ادارات با منابع طبیعی محقق نمی شود.
وی افزود: در عرصه های مختلف تولید و اقتصاد از منابع طبیعی بهره برداری می شود به صورتی که بخش عظیمی از منابع طبیعی در اختیار اقتصاد است بر این اساس باید تمامی کسانی که در عرصه اقتصادی فعالیت دارند به طور جدی به فکر توسعه منابع طبیعی باشند نه تخریب آن، زیرا این منابع جز سرمایه های کشور هستند.
روحانی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان داری 131 هکتار منابع طبیعی است گفت: کار حفاظت از این منابع از عهده یک اداره خارج است و برای حفاظت از این نعمت بزرگ خدادادی باید تمامی ادارات نهایت همکاری را با هم داشته باشند.
وی افزود: در بحث ورود ریزگردها از کشور عراق باید با توسعه منابع طبیعی و کاشت درخت تا جایی که امکان دارد از صدمات آلودگی آن جلوگیری کرد.
فرماندار کامیاران وظایف اداره منابع طبیعی را متعدد و پیچیده دانست و گفت: در این راستا برای انجام هرچه بهتر وظایف این اداره باید از تشکل های غیر دولتی و فعالیت های مردمی بهره گرفت.
وی در پایان از مردم خواست به جای سبزه هایی که برای سفره هفت سین می کارند و مقدار قابل توجه ای گندم را بیهوده هدر می دهند درخت بکارند، و این چند روز ایام عید را در خانه از آن مراقبت کنند و در روز سیزده بدر هم آن را در طبیعت بکارند.
کامیاران در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است. 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :