رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

براتی ئه وین - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

براتی ئه وین

براتی ئه وین

 

 

الـلّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمّدٍ و آلِ مُحَمّد

قالَ رسولُ الله صلّی الله علیه و آلِه: أفضلُ أعمالِ اُمَّتی اِنتظارُ الفَرَج مِن اللهِ عزّوجلَّ

پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: برترین کارهای امّت من انتظار فرج و گشایش از خداوند عزّوجل است.

 

فضیلت انتظار

انتظار قائم برابر است با شهادت در راه خدا.

امام صادق(ع) فرمود: «کسی که در حال انتظار ظهور بمیرد، همانند کسی است که در رکاب پیامبر اکرم(ص) شهید شده باشد.»

همچنین آن حضرت می فرماید: «آن کسی که در انتظار امر ظهور به سر برد مانند فردی است که در راه خدا در خون خود غوطه ور شده است.»

روزی پیامبر اکرم(ص) در جمع صحابه دو بار فرمودند: «اللهم لَقَنِی اخوونی» خدایا، دیدار برادرانم را نصیب فرما. صحابه گفتند: یا رسول الله، مگر ما برادران شما نیستیم. حضرت فرمود: «نه شما اصحاب منید. برادران من مردمی در آخرالزمان هستند که به من ایمان می آورند با اینکه مرا ندیده اند. خداوند آنها را با نام و نام پدرانشان – پیش از آنکه متولد شوند – به من شناسانده است. ثابت ماندن یکی از آنها بر دین خود، از صاف کردن درخت خاردار با دست در شب های ظلمانی دشوارتر است و مانند کسی است که پاره ای از آتش چوب درخت نعنا را در دست نگه دارد. آنها چراغ های شب تار می باشند. پروردگار آنها را از هر فتنه تیره و تاری نجات می دهد.» براساس این آیه سوره آل عمران «یا ایها الذین آمنوا اصبروا و صابروا و رابطوا و اتقوا الله لعلکم تفلحون» ای کسانی که ایمان آورده اید در غیبت امام زمان(عج) با استقامت باشید و در برابر فشارهای دشمن مقاوم بوده و با امام زمان رابطه داشته باشید. قوانین الهی را مراعات نمایید. امید است به رستگاری برسید.

ائمه اطهار(ع) فرموده اند: بی تردید مردم زمان غیبت که به امامت او معتقد و در انتظار ظهورش هستند، از مردم زمان های دیگر افضل و برترند. زیرا خدای تعالی به آنان عقل و درک و شناختی داده که غیبت برایشان همچون ظهور است. خدای متعال آنها را در آن زمان هم درجه افرادی قرار می دهد که در رکاب رسول خدا شمشیر می زده اند. آنان در حقیقت دارای نیتی پاک و مومنان راستین ما بوده اند و در پنهان و آشکار مردم را به سوی خداوند عزوجل فرا می خوانند.

 

 

عوامل برنامه

تهیه کننده: مهدی حبیبی

گویندگان: لادن کلوندی – مازیار قبادی

گزارشگر: ندا نقیبی

 

این ویژه برنامه روز پنج شنبه مصادف با سالروز ولادت حضرت قائم(عج) ساعت 9 بامداد با مدت زمان 120 دقیقه

از صدای مرکز کردستان پخش می شود