جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

بخشش و مهربانی خیرین کردستانی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بخشش و مهربانی خیرین کردستانی

بخشش و مهربانی خیرین کردستانی


بخشش و مهربانی خیرین کردستانی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدای شیوع کرونا، خیرین این استان با خرید ۱۷ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی شامل ۱۰ دستگاه ونتیلاتور، ۱۹ دستگاه تب سنج لیزری، ۱۱۲ دستگاه پالس اکسی‌متر و ۵۰ عدد تخت تاشو بیمارستان صحرایی به یاری کادر درمان شتافتند.
فرزین رضاعی افزود: در این مدت (اوایل اسفند تاکنون) خیرین با تمام توان به کمک دانشگاه علوم پزشکی آمده و یاریگر کادر درمان بودند تا کمبودی از لحاظ تجهیزات فردی و بیمارستانی احساس نشود و ۲ هزار و ۶۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده بیمارستانی نیز توسط خیرین اهدا شد.
وی با اشاره به اقدام معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان به منظور مقابله با کرونا، افزود: پنج فقره مجوز موقت به اشخاص حقیقی و حقوقی برای تولید تجهیزات پزشکی و رفع نیاز‌های مقابله و پیشگیری از کرونا در استان داده شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه خیرین در مجموع ۵۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی استان کمک کردند، یادآور شد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این مدت ۲۹۷ میلیارد ریال اعتبار برای خرید ملزومات مصرفی و جبران هزینه‌های بهداشت و درمان به این دانشگاه اختصاص داد.
دکتر رضاعی از بکارگیری و جذب نیروی انسانی در بخش‌های درمان و پشتیبانی به تعداد ۸۵ نفر در این مدت خبر داد و تاکید کرد: این افراد در قرارداد‌های ۸۹ روزه با دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری دارند.

آدرس کوتاه :