جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

با اعتبار قطره چکانی نمی‌توان انتظار معجزه داشت - نمایش محتوای خبر

 

 

با اعتبار قطره چکانی نمی‌توان انتظار معجزه داشت

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان بیان کرد:

با اعتبار قطره چکانی نمی‌توان انتظار معجزه داشت

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در مراسم تجلیل از ورزشکاران و پیشکسوتان رشته بوکس استان، از وضعیت نامساعد بودجه ورزش در کشور و به ویژه درکردستان گلایه داشت.

حامد جولایی اظهار داشت: تا اعتبارات کافی در اختیار بخش ورزش قرار نگیرد نباید منتظر افتخارآفرینی در عرصه‌های مختلف بین المللی باشیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان از لحاظ تخصیص بودجه در رده هفدهم وزارتخانه هاست گفت: این در حالی است که برای بخش درمان کشور ۱۰ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، بودجه اختصاص یافته به تمامی هیئت‌های استان را ۳۱۵ میلیون تومان اعلام و آن را ناکافی اعلام کرد.

جولایی از کلنگ زنی خانه بوکس سنندج همزمان با حضور وزیرورزش و جوانان در سنندج خبرداد و افزود: برای ساخت این طرح ورزشی، ۲ میلیارد تومان از محل ۲ درصد سهم ورزش از مالیات بر ارزش افزوده، در نظر گرفته شده است.

رئیس هیئت بوکس استان هم در این مراسم از وضعیت نامساعد ورزشکاران گلایه کرد و گفت:: ورزشکار حرفه‌ای ما نباید دغدغه‌ی اشتغال و مسکن داشته باشد.

اکبرجوهری با بیان اینکه ورزش می‌تواند از بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماع جلوگیری کند، خواستار توجه هر چه بیشتر مسئولین به ورزشکاران شد.

وی افزود: به دلیل سهل انگاری مسئولین است که جوانان ما دچار خطا می‌شوند و در بیراهه‌ها می‌افتند.

درپایان این مراسم بوکسورهای تیم ملی بوکس کشور و همچنین جمعی از پیشکسوتان این رشته مورد تقدیرقرار گرفتند.

 

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کردستان