جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

بانک‌ها در جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی تمام تلاش خود را به کار ببندند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بانک‌ها در جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی تمام تلاش خود را به کار ببندند

بانک‌ها در جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی تمام تلاش خود را به کار ببندند


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای کردستان عنوان کرد:

بانک‌ها در جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی تمام تلاش خود را به کار ببندند

حسین فیروزی در خصوص اهمیت جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی اظهار داشت: اعتبارات این صندوق اعتبارات ارزان قیمت است و حداقل انتظارات این است که با توجه به نیاز استان، این اعتبارات ارزان قیمت زودتر جذب شود. 

وی در خصوص مشاغل خانگی و اعتبارات این بخش گفت: از 10 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار در این بخش فقط 4 میلیارد و 100 میلیون تومان آن تخصیص یافته که در این زمینه بانک‌ها باید کمی تخصیص‌ها را جبران کنند و نهادهای حمایتی مانند بهزیستی طرح‌ها را سریعتر به بانک‌های عامل معرفی کنند.‌

فیروزی تاکیدهای بیشتر بر افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را به دلیل حساسیت رسیدگی به این اقشار عنوان کرد و افزود: امیدواریم تسهیلات مشاغل خانگی موجب توانمندسازی این قشر از جامعه شود. 

وی ضمن استقبال از پیشنهاد مدیرکل اداره فنی و حرفه ای استان در خصوص افزودن مشاغل خانگی و حرفه‌های جدید به لیست مشاغل مشمول دریافت تسهیلات، اظهار داشت: حرفه‌های جدید قطعاً تنوعی در بازار کار استان خواهد بود و موجب کیفیت بخشی مشاغل می‌شود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی  و توسعه منطقه‌ای کردستان در ادامه از دستگاه‌های اجرایی خواست هم در معرفی افراد جهت دریافت وام دقت کافی را داشته باشند و هم جایگزین مناسب برای افراد معرفی شده که موفق به دریافت وام نمی شوند مد نظر داشته باشند. 

فیروزی همچنین عملکرد صندوق توسعه کار آفرینی امید را در زمینه پرداخت تسهیلات خود اشتغالی خوب ارزیابی کرد و افزود: موضوع مهم، نظارت بر این طرح‌هاست؛ باید دقت داشته باشید که این اعتبارات به اشتغال این 4 هزار و 752 نفر که تسهیلات را دریافت کرده‌اند بیانجامد. 

وی در ادامه با اعلام حمایت از طرح زنجیره تولید فرش در استان راه‌اندازی این زنجیره را در تولید اشتغال موثر دانست و افزود: متاسفانه حمایت‌های بانکی از آن خوب نبوده و تاکنون با اتکاء به خود سرپا ایستاده است. 

فیروزی در ادامه خاطرنشان کرد: فرش می‌تواند برندی برای استان باشد اگر مورد حمایت قرار گیرد می‌تواند در تولید اشتغال بیشتر، موثر باشد.

وی در پایان با تاکید بر آمادگی کارگروه اشتغال استان برای حمایت از فرش، گفت: طرح کلانی در این زمینه در دست است که به بانک‌ها اعلام خواهد شد تا هر کدام آمادگی داشتند از آن حمایت کنند.  

منبع خبری: پایگاه اطلاع رسانی استانداری

آدرس کوتاه :