جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

بال رحمت ایران برای دوستی با کشورهای اسلامی گشوده شده‌است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بال رحمت ایران برای دوستی با کشورهای اسلامی گشوده شده‌است

بال رحمت ایران برای دوستی با کشورهای اسلامی گشوده شده‌است


نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت:

بال رحمت ایران برای دوستی با کشورهای اسلامی گشوده شده‌است

ماموستا فایق رستمی شامگاه چهارشنبه در دهمین پیش‌کنگره امام شافعی در دانشکده اسلامی شهر سلیمانیه عراق اظهار کرد: همدلی و محبت درون‌مایه همه 9 پیش‌کنگره امام شافعی بوده است که با حضور علمای برجسته کشورهای اسلامی در ایران برگزار شده و امروز نیز شاهد تبلور این همدلی در سلیمانیه عراق هستیم.

وی افزود: شهر سلیمانیه شهر فرهنگ و عرفان بوده و طی قرون متمادی جایگاه عرفا و بزرگان دین اسلامی بوده است و این شهر را می‌توان شهر سادات و قدمگاه نوادگان رسول‌الله (ص) نامید.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: بدون شک برگزاری پیش‌کنگره‌های امام شافعی در شهرهای مختلف موجب نشر سیره این امام همام و آشنایی هرچه بیشتر مردم با تفکرات ایشان می‌شود و ابتکار نماینده ولی فقیه در استان کردستان برای برگزاری این پیش‌کنگره‌ها شایسته تقدیر است.

ماموستا رستمی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: همه مذاهب اسلامی پیرو قرآن و سنت رسول‌الله(ص) هستند و باید به این مهم توجه کرد که اختلاف نظر بین علما رحمتی بزرگ برای دین اسلام است و پویایی و تفکر را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: مذهب امام شافعی برگرفته از تفکرات معتدل ایشان بوده و پیروان این مذهب نیز در راستای تقویت همدلی بین مسلمانان گام برمی‌دارند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در بخشی دیگر از سخنان خود به روابط حسنه مردم ایران و مردم عراق اشاره کرد و گفت: امروز بال رحمت جمهوری اسلامی ایران برای دوستی با کشورهای اسلامی گشوده شده است.

ماموستا رستمی افزود: برگزاری اینچنین برنامه‌هایی موجب تقویت پیوندهای بین امت اسلامی می‌شود لذا باید هوشیاری و بصیرت خویش را حفظ کنیم و به دشمنان اسلام اجازه ندهیم که وحدت و انسجام را در بین ما خدشه‌دار کنند.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :